Ironman Pro Invitational (IFBB)

Ironman Pro: Heath presvedčivo (FOTO&VIDEO) Spolu 32 borcov z 13 krajín nastúpilo v sobotu večer tamojšieho času na pódium Ironman Pro 2008 v Los Angeles. Presvedčivým víťazom sa stal 28-ročný Phil Heath (na aktuálnych záberoch), ktorému síce kritici už teraz vytýkajú pomerne útlo pôsobiacu kostru trupu, predviedol však také množstvo a tak kvalitne spracovaných svalov, že súperi jednoducho nemali šancu. Heath, ktorý nabral kilogramy svalovej hmoty práve tam, kde bolo treba, sa tak definitívne stáva jedným z najväčších favoritov nielen Arnold Classic 2008 (bude o 2 týždne v Columbuse), ale aj na Mr. Olympia 2008 (koncom septembra v Las Vegas). Mimochodom, M&F bude mať i tohto roku svojich reportérov v oboch dejiskách vrcholov sezóny a tak sa fanúšikovia profesionálneho bodybuildingu majú na čo tešiť. Poradie prvej pätnástky na Ironman Pro 2008:

1. Phil Heath 2. Gustavo Badell 3. Moe El Moussawi 4. Silvio Samuel 5. Johnnie Jackson 6. Desmond Miller 7. Eddie Abbew 8. Toney Freeman 9. Troy Alves 10. King Kamali 11. Will Harris 12. David Henry 13. Khalid Almohsinawi 14. Jojo Ntiforo 15. Ray Arde

Do semifinále sa nedostali: Alfonso Rio, Armin Scholz, DeShaun Grimez, Dragan Paunovic, Gian Enrico Pica, Jimmy Canyon, Ken Jones, Mehmet Yildirim, Nathan Wonsley, Neset Icli, Omar Deckard, Paul Baker, Rodney Davis, Rusty Jeffers, Sergey Ogorodnikov, Troy Brown a Vincent Liu. Najväčším prekvapením súťaže bolo tretie miesto El Moussawiho, ktorý vzápätí dostal pozvanie na Arnold Classic (namiesto zraneného Victora Martineza). El Moussawi dostal tiež od promotéra súťaže Johna Balika špeciálnu cenu pre pretekára, ktorý urobil najväčší výkonnostný pokrok. Cenu za najlepšiu voľnú zostavu obdržal King Kamali. Osobitnú cenu za celoživotné dielo prevzal za nedávno zosnulého otca syn Rega Parka Jon Jon. Na Mr. Olympia 2008 do Las Vegas (koncom septembra tohto roku) postupuje prvých 5 borcov: Heath, Badell, El Moussawi, Samuel a J. Jackson. Kompletné výsledky Ironman Pro nájdete TU. Obraz o súťaži si môžete sami vytvoriť jednak zhliadnutím fotogalérie nášho amerického licenčného partnera a jednak oficiálneho videozáznamu prejudgingu a finále.