Bánovský silák

l foto: BORIS BÁRDOŠ

amatérskom turnaji v Golčove Jeníkove), predviedol rutinérstvo skúseného borca a v štyroch z piatich disciplín skončil do tretieho miesta! Pre záverečným nosením „Bánovského kameňa“ tak strácal na vedúceho Petríka len pol bodu. A hoci mu záver nevyšiel najlepšie (7. za 52,52 m), bodový zisk z predošlých disciplín mu s prehľadom stačil na celkové druhé miesto pred skúsenejším Kokšom.

Nepopulárna štvrtá priečka sa ušla Alexandrovi Szoboszlaiovi z Hurbanova, spolu s Kokšom však predviedli najlepší výkon v premiestení a výraze klady (13krát).

Atraktívne športové podujatie sa uskutočnilo pod záštitou primátora Bánoviec Stanislava Šika. K hladkému priebehu siláckych zápolení prispela popri bezchybnej usporiadateľskej taktovke manželov Golierovcov aj skúsenosť a kompetentnosť rozhodcov – skúsených strongmanov Jana Křeháčka a Františka Ösziho.

V bohatom sprievodnom programe vystúpila moderátorka súťaže, speváčka Anawi, hadia žena Zuzana, fitnesky Andrea Masárová a Mariana Holbová i tanečná skupina Provocaters. Najsilnejší muž Slovenska 2008 Braňo Golier stihol popri povinnostiach organizátora aj krátku exhibíciu a so 160 kg závažím v náručí poľahky odkráčal 40 metrov.

 

VÝSLEDKY:

1. Michal Petrík (SR) 50,5 bodu, 2. Lukáš Svoboda 44, 3. Petr Kokš (obaja ČR) 41,5, 4. Alexander Szoboszlai (SR) 35,5, 5. Jiří Svozil (ČR) 35,5, 6. Ivan Moravský 29, 7. Imrich Haver 28,5, 8. Gabriel Tóth 23,5, 9. Tomáš Piros (všetci SR) 15,5, 10. Jiří Janda (ČR) 14, 11. Tomáš Galbo (SR) 10,5.