Europa Super Show (IFBB)

l foto: FLEX

Dennisa Jamesa na ďalšej súťaži profi bodybuilderov IFBB ako presvedčivé. Dennis po prvý raz vyhral profesionálnu súťaž pred ôsmymi rokmi v Maďarsku (Hungarian Grand Prix 2001), tú druhú pred týždňom v Tampe a teraz cez víkend k tomu pridal ďalšie víťazstvo na Europa Super Show v texaskom Dallase.

Ďalšie nominácie na Mr.Olympia 2009 (25.-26.9. v Las Vegas) získali na „stupňoch“ za ním Bill Wilmore (bude to už jeho druhý štart) a debutant Joel Stubbs (Bahamy), inak majiteľ najširšieho kulturistického chrbta na svete. Štvrtá pozícia sa ušla Kanaďanovi Fouadovi Abiadovi, do finále sa na svojej druhej profi súťaži prebojoval aj Poliak Robert Piotrkowicz.

V súťaži ľahkých váh“! do 202 libier favorizovanému Stanovi McQuayovi sa tentoraz načasovanie formy nepodarilo, zato triky s odvodnením vyšli rutinovanému Američanovi menom Richard „Tricky“ Jackson.

U žien sa naše predpovede naplnili – vyhrali skúsené Jenny Lynn a Adela Garcia.

Pre mužov zostáva do Olympie už len jedno meranie síl – Atlantic City Pro (11.-12.9.), odkiaľ sa kvalifikujú do Vegas takisto prví traja v poradí.

(Mimochodom tipy najrenomovanejších profíkov –od Ronnieho Colemana po Phila Heatha – na poradie na Mr.Olympia 2009 prinesie ďalšie číslo (9/2009) časopisu MUSCLE&FITNESS – v predaji od 22. 8.

VÝSLEDKY EUROPA SUPER SHOW

MEN’S BODYBUILDING 1. Dennis James 2. Bill Wilmore 3. Joel Stubbs 4. Fouad Abiad 5. Robert Piotrkowicz

MEN’S 202 1. Richard "Tricky" Jackson 2. Charles Dixson 3. Kris Dim 4. Lee Powell 5. John Hodgson

FIGURE 1. Jenny Lynn 2. Krissy Chin 3. Meriza De Guzman 4. Alicia Harris 5. Siobhan Tewari

FITNESS 1. Adela Garcia 2. Myriam Capes 3. Nicole Duncan 4. Bethany Wagner 5. Laticia Jackson

Originálne zápisy zo súťaží sú TU.

TU.