Kľúč k úspechu, kľúč k šťastiu

v čísle 8/2009 MUSCLE&FITNESS, ktoré sa práve dostalo do predaja.

Srdečne gratulujeme všetkým účastníkom! Za odvahu a odhodlanie i tým, ktorým sa túto súťaž na diaľku nepodarilo dotiahnuť podľa stanovených pravidiel až do konca.

Všetci to mali ťažké a nikto nič nedostal zadarmo. Po desaťročiach v „železnej hre“ vás môžem ubezpečiť, že toto pravidlo je večné a nemenné. Odbúrať nadbytočný telový tuk, posilniť a budovať svalstvo, zvýrazniť športové telesné línie, to dá zabrať. Metodika cesty k týmto cieľom je známa, ale bez vôle a guráže to prosto nejde. A bez sebadisciplíny už vôbec.

Primárny zámer DO FORMY S M&F je prostý a zhoduje sa s cieľmi veľkej väčšiny cvičiacich ľudí po celom svete – vyzerať lepšie ako predtým. (A to v lákavom časovom horizonte iba troch mesiacov.) Dobre mienené propagačné slogany posilovní a fitcentier právom upozorňujú potenciálnych klientov aj na benefity, ako sú zlepšenie zdravia či športovej výkonnosti. Na čele rebríčka želaní a túžob masy ľudí, inklinujúcej k posilňovacím aktivitám, je však stále to isté motto – dobre vyzerať. To je podstata ich motivácie.

Pri komunikácii s našimi „doformistami“, tobôž pri osobných stretnutiach s nimi, je však zaujímavé pozorovať, ako sa vizuálne zmeny premietajú aj do ich vnútorných postojov, ako v nich vyvolávajú pozitívne myslenie a zdravo zvyšujú sebavedomie. Ako si začínajú vážiť zdravie a ako objavujú, že disciplína buduje nielen telo, ale aj charakter.

Už som spomínal, že v redakcii vkladáme do obsahu každého čísla časopisu kvantum energie a že je to mimoriadne dobrý pocit a zadosťučinenie prežívať jej spiatočné prúdenie – návrat od adresátov k nám. V čase konania tejto „korešpondenčnej“ súťaže sa tak deje v koncentrovanej forme!

Nikdy nezabudnem na útržok z jednej debaty spred pár rokov v zákulisí Olympia Weekendu v Las Vegas. Udiala sa pri čakaní na večerné finále vo VIP salóniku v rámci širšej spoločnosti, ktorej som mohol byť súčasťou na pozvanie Bena Weidera, pri príležitosti preberania vyznamenania IFBB Achievement Medal. V rámci nej sa Mike Steere, ktorý práve pripravoval knižku o bratoch Weiderovcoch, obrátil na Arnolda Schwarzeneggera s otázkou, aby jednou vetou zhrnul tajomstvo úspechu v živote. Kalifornský guvernér odpovedal: „Mať pasiu z toho, čo robíte, to je kľúč k úspechu!“ A vtom osemdesiatnik Joe Weider, ktorý dovtedy väčšinou mlčal, náhle dodal: „A využívať túto pasiu na pomoc druhým, to je kľúč k šťastiu.“

So želaním príjemného leta a dobrého zdravia vás pozdravuje

podpis_copy.jpg