Slovanskí siláci v piatok v Žiline!

V piatok 7. 8. na Hlinkovom námestí v Žiline sa koná ďalší ročník atraktívnej a prestížnej súťaže silných mužov. Siláci budú súperiť o Pohár Slovanov!

Slovenskej asociácii silných mužo vychádza maximálne v ústrety prvý tréner Petra Sagana, mestský referent športu v meste Peter Zánický. Na regulárnosť podujatia budú dohliadať Pavol Guga a viceprezident SASIM Milan Gabrhel.

Ako už vyplýva z jej názvu, na súťaži sa stretnú pretekári len zo slovanských štátov. Tých je trinásť a SASIM sa každoročne snaží pozvať strongmanov z každého z nich. Žiaľ, vinou zranení sa to tohto roku tak úplne nepodarilo…

I napriek tomu je štartová listina plná zvučných siláckych mien. Tešiť sa môžeme na Rafala Kobylarza, Konstantina Iljina, Ivana Hryhorovského, Volodymyra Cyfru, Čestmíra Šímu, Nemanju Tasiča, Igora Petríka, Mareka Tótha, Maroša Kuboviča a Branislava Goliera. A organizačný tím robí všetko pre to, aby počet slovanských pretekárov ešte navýšil.

Na borcov bude čakať šesť náročných testov sily. Pretekári budú nosiť ťažký superyoke, priťahovať 7,5-tonový ťahač, prehadzovať betónovú guľu, dvíhať obrovskú jednoručku, nosiť Conanovo koleso a robiť mŕtve ťahy s automobilom. Naozaj sa je na čo tešiť!

 

Slovanskí siláci v piatok v Žiline!

Slovanskí siláci v piatok v Žiline!