Sandoe zrejme nespáchal samovraždu, ale dostal infarkt

V máji otriasla svetom kulturuistiky správa o smrti mladého športovca Lukea Sandoea. Takmer hneď sa začala v súvislosti s touto tragickou udalosťou spájať samovražda. Túto teóriu neskôr potvrdil aj Sandoeov priateľ Ben Chow, ktorý verejnosť informoval, že Lukeov odchod z tohto sveta bol „jeho vlastnou voľbou, ktorú považoval za jedinú možnosť a že s vnútornými démonmi bojoval dlhé roky.“

Tým sa zdalo byť všetko vyjasnené, lenže v priebehu minulého týždňa, v deň Sandoeových nedožitých 32. narodenín, sa na jeho instagramovom profile objavil príspevok, ktorý samovraždu ako príčinu jeho smrti vylúčil a ako skutočný dôvod uviedol infarkt.

Za príspevkom na sociálnej sieti stojí Sandoeova rodina. “Naša rodina je konečne schopná dať Lukeovi ten najlepší možný a zároveň posledný darček. Pravdu. Uviesť dôvod jeho smrti,“ píše sa v úvode. „Ostatných dvanásť týždňov bolo pre nás veľmi temných. Lukeova strata v nás zanechala nepredstaviteľnú prázdnotu a už nikdy nebudeme rovnakí. Jeho nečakaná smrť šokovala aj celý kulturistický svet. Keďže svetlo sveta neuzrela žiadna oficiálna príčina jeho smrti, objavovalo sa veľa neodpodstatnených špekulácii a klebiet,“ je ďalej uvedené v stanovisku rodiny.

„Prosíme a žiadame všetkých, dávajte si na seba pozor. Je to ešte dôležitejšie vzhľadom na skutočnosť, že sme prišli o Lukea pre mozgovú príhodu, nie pre samovraždu,“ informuje rodina Sandoea, ktorý bol mnohými považovaný za budúceho víťaza prestížneho podujatia Mr. Olympia.

Angličan patril medzi najtalentovanejších kulturistov súčasnosti, na vlaňajšom Arnold Classic obsadil tretie miesto. Jeho profil na instagrame, plný tréningových videí, aktuálne sleduje takmer 230 tisíc uživateľov. Zanechal po sebe dcéru Lousie a syna Lea.

sandoe, samovražda, smrť, infarkt, mr.olympia. britský kulturista, fitness,

Sandoeho smrť nebola samovražda.