Pozvánka na VICTORIA Cup v mŕtvom ťahu do Trnavy

Slovenská amatérska federácia silového trojboja (AWPC-Slovakia) organizuje v sobotu 1. augusta v Trnave už 13. ročník medzinárodnej súťaže v mŕtvom ťahu pod názvom VICTORIA Cup 2020. Momentálne viac než 80 prihlásených pretekárov zo 6 krajín určite ešte nie je konečné číslo. Termín uzávierky prihlášok je organizátorom stanovený na deň súťaže a tak je stále možnosť pre pretekárov odoslať prihlášku a byť účastníkom jednej z tradičných letných pohárových súťaží, ktorá má už v športovom kalendári pevné miesto a vysoký kredit.
Pretekári, ktorí si svoju účasť ešte nerozmysleli, sa stále môžu prihlásiť pomocou online aplikácie TU.

Dávid Belovežčík

V sobotu 1. augusta od 13.00 sa v Mestskom amfiteátri v Trnave predstavia pretekári vo viacerých vekových kategóriách. V priebežne aktualizovanej nominačnej listine figuruje pestré vekové spektrum borcov – od dorastencov v rozmedzí 15 až 19 rokov až po 70-ročných masters.

Andrej Katrenčík

Medzi hlavných favoritov na víťazstvo vo svojich kategóriách budú v Trnave určite patriť Dávid Belovežčík v kategórii raw open do 100 kg, Andrej Katrenčík v kategórii raw open nad 100 kg a Nikolas Tóth v kategórii equip open. Nikolas je v súčasnosti pretekárom, ktorý je schopný prekonať absolútny rekordu podujatia, ktorého hodnota je 380 kg a drží ho od roku 2009 Ukrajinec Serhij Oleolenko. Nikolas tento rekord v minulom roku vyrovnal a určite sa na špici rebríčka bude chcieť osamostatniť.

Nikolas Tóth

Organizátor si pripravil pre divákov okrem napínavých súbojov na pódiu aj zaujímavý sprievodný program. Jednou zo strongmanských disciplín je takzvaný log lift, čiže zdvih klady nad hlavu. Pretekárom, ktorý sa chce v Trnave pokúsiť o prekonanie slovenského rekordu v kategórii do 105 kg je Patrik Zelezka. Keďže súťaž VICTORIA Cup 2020 nie je oficiálnou strongman súťažou, aj keby sa pokus Patrikovi podaril, rekord nemôže byť oficiálne uznaný. Patrikovi to však na snahe neuberie, práve naopak. Chce svojimi pokusmi pred divákmi dokázať svoju pripravenosť a výkonnosť pred majstrovstvami Slovenska v zdvíhaní klady, ktoré organizuje Slovenská asociácia silných mužov (SASIM) dňa 22. 8.2020 v Liptovskom Mikuláši.

Patrik Zelezka

Zaujímavosťou je, že na VICTORIA Cup prisľúbili účasť aj čelní predstavitelia SASIM, prezident Milan Gabrhel a viceprezident Pavol Guga. Prídu sa pozrieť nielen na Patrika, ale hlavne na ďalších potenciálnych strongmanov – silných mužov, pre ktorých bude počas prestávok pripravených niekoľko diváckych súťaží. Podľa slov predstaviteľov SASIM sa môže stať, že ten, kto svoju výkonnosťou týchto pánov zaujme, môže získať priamo v Trnave pozvánku na národný šampionát.

Príďte v sobotu 1. augusta do Trnavy a na vlastné oči môžete vidieť súboje kvalitných pretekárov. Štart je naplánovaný na 13:00 hod. Vstupné pre divákov je symbolické 1 €.