Pozvánka na majstrovstvá Slovenska v ťahaní kamióna

Slovenská asociácia silných mužov v spolupráci s obchodným centrom Zemplín v Michalovciach pripravila prvé majstrovstvá Slovenska v ťahaní kamióna. V Michalovciach na východe Slovenska tak diváci v sobotu 26. októbra uvidia silákov zo Slovenska ťahať a priťahovať 7 a pol tonový ťahač.
V sobotu sa na parkovisku pred miestnym obchodným centrom Zemplín stretnú siláci v dvoch kategóriách – do 105 kg a open, čiže bez rozdielu váh. Súťažiť môžu pravidelní účastníci siláckych zápolení i úplní nováčikovia. Preteky sú otvorené aj pre zahraničných pretekárov, ktorí majú záujem prísť na slovenský šampionát v ťahaní kamióna. V sobotu tak pred OC Zemplín spoznáme historicky prvého majstra Slovenska v tomto divácky nesporne veľmi atraktívnom teste sily.
Váženie pretekárov do 105 kg sa bude konať buď v Trenčíne v piatok do 12. hodiny, alebo v sobotu v dejisku súťaže, krátko pred samotným podujatím.
Začiatok šampionátu je naplánovaný na 13. hodinu. Najskôr sa bude ťahač ťahať na popruhoch a následne sa bude v sede priťahovať. Výsledné časy sa zrátajú a a držiteľ toho najlepšieho sa stane majstrom Slovenska.
Pripravené sú aj súťaže pre divákov.