Pohár Slovanov pre Belšaka!

|text: PAVOL GUGA foto: BORIS BÁRDOŠ

Slovenskej asociácie silných mužov

Milana Gabrhela. Zásluhou Petra Zánického a primátora Igora Chomu nachádzajú organizátori už piaty rok ideálne podmienky práve v Žiline. Na regulárnosť podujatia dohliadal spoluorganizátor a medzinárodný rozhodca Pavol Guga, ktorému pri zdvojených disciplínach asistoval 6-násobný najsilnejší Slovák Branislav Golier.

zdvih 200 kg klady, mŕtvy ťah 380 kg) i z tréningu (raw drep 400 kg).

Zdá sa, že Belšak má všetky predpoklady, aby siahal vysoko i na najvýznamnejších svetových podujatiach. Možno už čoskoro…

Druhú priečku v konečnom poradí obsadil Konstantin Iljin, ktorý sa po vážnom zranení z vlaňajška (roztrhnutá achilovka) dostáva opäť do svojej štandardnej formy. Iljin predviedol výkonnostne vyrovnané účinkovanie v súťaži. Podľa očakávaní dominoval (spoločne s Belšakom) v tlakových záležitostiach, zvíťazil v dvíhaní gúľ a na stupňoch víťazov stál i v mŕtvom ťahu. V tomto roku to bola iba jeho druhá súťaž a možno očakávať, že jeho výkonnostný vrchol teda ešte len príde. V tom prípade sa máme na čo tešiť.

Z domácich pretekárov sa umiestnil najvyššie Igor Petrík. Výkonnostne vyrovnaný priebeh súťaže mu zabezpečil tretie miesto v celkovom hodnotení, čím potvrdil svoju príslušnosť k siláckej špičke v strednej Európe.

Výsledky: 1. Matjaž Belšak (Slov.) 69,5 bodu, 2. Konstantin Iljin (Ukr.) 64,5, 3. Igor Petrík (SR) 61,5, 4. Radek Paták 56,5, 5. Lukáš Svoboda (obaja ČR) 53, 6. Maroš Kostelanský (SR) 37, 7. Nemanja Tasič (Srb.) 36,5, 8. Ivan Hryhorovskyj (Ukr.) 35,5, 9. Józef Tomaszewski (Poľ.) 33, 10. Volodymyr Cyfra (Biel.) 32, 11. Marek Tóth (SR) 29, 12. Nikola Nikolov (Bul.) 8, 13.Krystian Zlatkov (Mac.) 6.

Reportáž prinesie októbrové vydanie časopisu MUSCLE&FITNESS.

 

Svoboda (ťahanie kamióna)Svoboda (ťahanie kamióna)

Petrík (ťahanie kamióna)Petrík (ťahanie kamióna)

Iljin (dvíhanie klady)Iljin (dvíhanie klady)Belšak (dvíhanie klady)Belšak (dvíhanie klady)Tóth (dvíhanie klady)Tóth (dvíhanie klady)Patak (dvíhanie klady)Patak (dvíhanie klady)Kostelanský (dvíhanie klady)Kostelanský (dvíhanie klady)Iljin (nosenie meča)Iljin (nosenie meča)Sloboda (nosenie meča)Svoboda (nosenie meča)Belšak (nosenie meča)Belšak (nosenie meča)Petrík (nosenie kufrov)Petrík (nosenie kufrov)Paták (nosenie kufrov)Paták (nosenie kufrov)Tóth (mŕtvy ťah)Tóth (mŕtvy ťah)Petrík (mŕtvy ťah)Petrík (mŕtvy ťah)Iljin (mŕtvy ťah)Iljin (mŕtvy ťah)Belšak (mŕtvy ťah)Belšak (mŕtvy ťah)Hryhorovskyj (mŕtvy ťah)Hryhorovskyj (mŕtvy ťah)Iljin (vykladanie gúľ)Iljin (vykladanie gúľ)Petrík (vykladanie gúľ)Petrík (vykladanie gúľ)