PETR ŠIDLO: 25letý Čech se postaví Križánkovi

Petře, představ se prosím na úvod čtenářům M&F

Zdravím všechny čtenáře M&F. Jmenuji se Petr Šidlo a je mi 25 let. Pocházím z Moravy z malého městečka Přerov a v současné době už sedmým rokem žiji v Praze, kde pracuji jako osobní trenér v Eagle fitness. Ke trénování mě přivedl můj starší brácha s mým tátou už v osmi letech a první závody jsem absolvoval pak ve svých čtrnácti letech. V současné době se chystám na své prvni profi závody.

PETR ŠIDLO

Jaká je tvá soutěžní historie? Jaké máš za sebou úspěchy?

Ač je mi „teprve“ 25 tak už aktivně závodím 11 let. Úplně první závody jsem absolvoval v roce 2008 kdy jsem získal titul mistra ČR v mladším dorostu. V roce 2010 se pak podařilo získat jak titul absolutniho mistra Moravy tak i ČR ve starším dorostu, ve stejném roce jsem získal i titul mistra Moravy juniorů, který jsem rok na to obhájil. Dvakrát jsem vyhrál mezinárodní mistrovství Rakouska v juniorech, (2012,2016). První závody mezi muži byly pak také v roce 2016 v Rakousku kde jsem byl druhý. Dva týdny na to jsem absolvoval své první velke mezinárodní závody a to EVLS Prague Amateur, kde jsem získal dvě stříbrné medaile jak v juniorech tak v mužích nad 100kg. V roce 2017 jsem pak získal bronz na amatérské olympii ve Španělsku v kategorii nad 100kg a životní úspěch přišel v loňském roce, když jsem vyhrál Diamond cup na Maltě a získal k tomu Elite profesionální kartu.

Loňský rok pro tebe byl veliký. Co pro tebe znamená IFBB ELITE Pro karta a co říkáš těm, kteří tvrdí, že profi liga je jen jedna a to IFBB PRO liga?

Ano byl přesně jak píšeš, jelikož závěr přípravy se ještě pro mě zkomplikoval, kvůli nemocem a shodil jsem asi 8kg, takže jsem si moc nevěřil o to víc si cením toho úspěchu, že i přesto, že to nešlo nakonec vůbec dobře jsem to nevzdal a úspěch přišel. Co se druhé otázky týče, podle mě je hodně rozporuplná. Samozřejmě IFBB Pro liga nabízí dva největší závody a to Mr. Olympia a severoamerický Arnold Classic a asi snem každého kulturisty je se postavit na pódium těchto 2 závodů. Nicméně je otázka, kdo na to má aby pomýšlel na nejvyšší příčky na těchle dvou závodech
Jen ti nejlepší a na ty to prostě u mě ještě není. Nicméně, ano jednoho dne tam chci závodit, ale až přijde ten správný čas a já tam pojedu pro pěkný výsledek a ne pro účast. Co se pro karty týče získat ji v PRO lize nebo v Elite Pro vyjde podle mě na stejno, jde o to jaký si vybere člověk závod. Já se vždy snažil vybrat si lépe obsazený abych věděl, že případná výhra karty bude v dobré konkurenci. IFBB PRO kartu mají třeba i masters kulturisté, kterým je 60 let a kteří absolutně nemohou pomýšlet na nějaký výsledek v PRO lize. Navíc výhoda Elite pro je pro mě v současné době ta, že většina závodů je v Evropě tím pádem menší náklady za cestování a reálně si člověk už může vydělat na závodech nějaké prize money. Pro mě samotného vnímám IFBB Elite PRO závodit na vyšším levelu než doposud a zároveň být konkurenceschopným.

Jak bude vypadat tvá sezóna 2019? Co máš v plánu?

Své první závody plánuji na Maltě 21.4, kde směřuji veškeré úsilí, dále pak Elite Pro Ostravu. Letošním cílem, je získat kvalifikaci na Mistroství světa profesionálů, kde bych také rád závodil, nicméně to je zatím ve hvězdách.

Na Maltě se utkáš nejspíš také s Turkem, Obořilem a Kašparem. Jakou očekáváš atmosféru v zákulisí?

S Honzou už jsme dvakrát na pódiu stály. S Milanem a Tomášem to bude premiéra, nicméně všichni tři jsou velice kvalitní kulturisté, takže se na to moc těším a věřím, že to bude pěkná podívaná. V zákulisí si myslím, že to bude díky tomuhle dost uvolněný a určitě si v mezi pauze pokecáme a bude dobrá atmosféra. Nicméně na pódiu budeme chtít určitě každý vyhrát 😁.

Jak si věříš na největší jména ELITE Pro včetně Michala Križánka?

Věřit si člověk vždy musí, jakmile se zaseje zrnko pochybnosti, ovlivní to pak myšlení a celou přípravu člověka, základ je do tréninku, stravy a celé přípravy dát 100% a myslím si, že když člověk bude mít v hlavě no jdu to zkusit tak těch 100% tomu dát nemůže. Samozřejmě nebýt namyšlený, já všechny profíky uznávám a vím, že jsou velice dobří. Když jsem loni koukal na ty nejlepší, jako Lada, Leuwe nebo Muzzo, tak si myslím, že jim mohu dobře konkurovat a budou rozhodovat detaily. Takže nechci žádný aspekt přípravy podcenit. Co se samotného Michala týče ten se lepší raketovým tempem a je právem nejlepší v Elite Pro. No uvidíme měli bychom stát vedle sebe v Ostravě tak se necháme překvapit :).

Všiml jsem si, že na Instagramu často odpovídáš na otázky lidí. Na co myslíš, že by se měli lidé ptát víc a na co možná o něco míň?

Ano, snažím se tak alespoň lehce nějak ulehčit začínajícím cvičencům začátky, aby případně nedělaly nějaké zbytečné chyby jako jsem třeba udělal já, jelikož v dřívější době bylo méně informací. Nicméně spousta se ptá na věci ohledně dopingu, myslí si, že to vyřeší jejich problémy, ale skutečnost je úplně jiná. 90% lidí by na to vůbec pomýšlet nemělo, měly by spíš dbát na detaily v suplementaci, které vyladit, protože na to spousta lidí zapomíná, pak samozřejmě strava a tvrdý trénink. Bohužel dnešní doba je jiná, každý chce vše hned a neuvědomují si, že spís tím dělají kroky vzad.

Petře, díky za rozhovor. Máš vzkaz na závěr pro čtenáře Muscle&Fitness?

Já děkuji moc za příležitost tento hovor uskutečnist. Vzkaz? Asi jen nechtít vše hned, být trpělivý a nevzdávat se po prvním neúspěchu.