Olympia Weekend: classic a men´s physique

 Classic Physique Olympia 2019

IFBB Professional League zaradila kategóriu classic physique do svojho repertoáru v roku 2016, aby vyplnila medzeru medzi kulturistikou a men’s physique. Podľa odbornej mienky má priniesť návrat klasických proporcií a pekných voľných zostáv, ktorých úroveň v súčasnom vrcholovom bodybuildingu často pokrivkáva.
Štyri ročníky potvrdili, že zavedenie classic physique do programu Olympia Weekendu bol krok správnym smerom. Zápolenie každoročne sleduje množstvo divákov a prezentované postavy i zostavy sa im zjavne páčia. Po dvoch druhých miestach (2017, 2018) si tohto roku víťaznú trofej odniesol impozantne stavaný Chris Bumstead, ktorý odsunul na striebornú priečku dvojnásobného šampióna a obhajcu prvenstva z vlaňajška Breona Ansleya.
Tretiu priečku už po tretíkrát v rade obsadil George Peterson.

 

 

Men’s Physique Olympia 2019

Kategória men’s physique je v programe Olympia Weekendu od roku 2013, kedy bola zaradená aj do oficiálneho portfólia súťaží IFBB Professional League.
Dôraz sa kladie na symetriu, proporčnú vyrovnanosť a celkový dojem. Nadmerné svalové objemy sú nežiaduce.
Titul si po prvý raz v kariére vybojoval Raymont Edmonds, za ktorým sa na ďalších medailových priečkach umiestnili Andre Ferguson a Kyron Holden.
Vlaňajší víťaz Brandon Hendrickson sa tentoraz musel uspokojiť až so 4. miestom.
Do bojov na pódiu v mužskom physique po tretíkrát v rade na Olympii zasiahol i český profík Ondřej Kmošťák, ktorý obsadil 10. miesto (2017: 8., 2018: 15.).