Olympia Weekend 2019: súťaže žien

Bikini Olympia 2019

Favoritkou už 10. ročníka bola víťazka z rokov 2017 a 2018 Angelica Teixeira, ale skončila až tretia, keď sa pred ňu vo výsledkovej listine dostala druhá Janet Layug a víťazná Elisa Pecini. S hattrickom prvenstiev (2013–2015) rekordérka v počte víťazstiev z Bikini Olympia Ashley Kaltwasser skončila tentokrát na 6. mieste.

Fitness Olympia 2019

Právo štartu na 25. ročníku Fitness Olympia si vybojovalo 14 pretekárok. Úlohu favoritky naplnila Američanka Whitney Jones, ktorá tak obhájila vlaňajšie prvenstvo. Ďalšie medailové priečky obsadili jej krajanka Missy Farrell pred Ryall Graber z Kanady.

Okrem svalového rozvoja rozhoduje o umiestnení aj voľná zostava. Jej náročnosť spôsobuje, že veľa mladých dievčat dáva prednosť kategóriám bikini alebo figure a profesionálna divízia fitness sa tak stáva doménou skúsených pretekárok zväčša s gymnastickou minulosťou.

Zľava 2. Missy Farrell, 1. Whitney Jones, 3. Ryall Graber

Figure Olympia 2019

Figure Olympia je súčasťou Olympia Weekendu od roku 2003. Tohto roku sa na pódiu Orleans Arény predstavilo 23 pretekárok, vrátane dvoch predchádzajúcich víťaziek – obhajkyne prvenstva Cydney Gillon Latorye Watts, ktorá triumfovala v rokoch 2015 a 2016. Aktuálny ročník bol teda predovšetkým súbojom týchto dvoch typovo podobných pretekárok, disponujúcich ukážkovým V-tvarom trupu. Z duelu vyšla napokon víťazne práve obhajujúca šampiónka, tretiu priečku obsadila Nadia Wyatt.

 

 

Women’s Physique Olympia 2019

Kategória women’s physique mala na Olympia Weekende premiéru v roku 2013 a od roku 2015 v jeho programe v podstate supluje ženskú kulturistiku. Pravda, vo výrazne jemnejšom ponímaní, s menším svalovým rozvojom, dôrazom na harmóniu postavy a širokým spektrom póz, ktoré však musia stále pôsobiť žensky. (V bodybuildingu žien sa na Olympii súťažilo naposledy v roku 2014.) Aktuálnym kritériám zjavne najlepšie vyhovuje obhajkyňa vlaňajšieho prvenstva Shanique Grant, ktorá na pódium vniesla krásne tvary, plné guľaté ramená, úzky pás i skvelé latissimy a suverénne zvíťazila.

Ďalšie medailové priečky obsadili Sarah Villegas pred Nataliou Abraham Coelho.

Príslušnosť k úzkej svetovej špičke potvrdila Margita Zámolová, keď sa 8. miestom prebojovala do Top 10.

MARGITA ZÁMOLOVÁ uspěla na Olympii, skončila 8.