Olympia Weekend 2017: Fitness, Figure & Bikini

Ešte v piatok 15. septembra sa uskutočnili finále vo Fitness a Figure. Vo Fitness Olympia si štvrté víťazstvo v rade pripísala Ruska Oksana Grišina, pre ktorú to bola posledná účasť. Grišina už dávnejšie ohlásila plánovaný koniec kariéry po Olympii 2017. Za ňou sa v poradí zoradili skúsené pretekárky Myriam Capes z Kanady a Regiane Da Silva z Nemecka.

Oksana Grisina
Oksana Grišina

Myriam Capes

Myriam Capes

Regiane Da Silva

Regiane Da Silva

Fitness results

FIGURE OLYMPIA

Vo Figure Olympia si víťazstvo vybojovala premiérovo Cydney Gillon z USA. Na druhom mieste skončila víťazka z rokov 2015 a 2016 Latorya Watts; na treťom Candice Lewis (všetky USA). Slovenka Adela Ondrejovičová obsadila v 29 člennom štartovom poli 13. miesto. Zatiaľ sa jej pri každej zo svojich troch účastí podarilo dostať sa do najlepšej 15-ky.

Figure top 5
Finalistky: 4. Heather Dees, 2. Latorya Watts, 1. Cydney Gillon, 3. Candice Lewis, 5. Nicole Wilkins.


Cydney Gillon

Latorya Watts

Latorya Watts

Candice Lewis

Candice Lewis

Adela Ondrejovicova frontAdela Ondrejovicova backAdela Ondrejovicova side

Adela Ondrejovičová

figure olympia results

figure results2

BIKINI OLYMPIA

Kategória Bikini Olympia mala finále na programe až v sobotu 16. septembra. Obhajkyňa titulu Courtney King z dôvodu zdravotných problémov a víťazka z rokov 2013 až 2015 Ashley Kaltwasser má prestávku od súťaženia. Tretia z minulého roka India Paulino sa zase pripravuje na materské povinnosti. Víťazkou sa stala Angelica Teixeira z USA, ktorá vlani získala striebro. V roku 2017 zvíťazila na Arnold Classic v Columbuse a aj na Arnold Classic Australia, na základe čoho bola najväčšou favoritkou na víťazstvo v tejto „soft“ kategórii. Druhá skončila Jennifer Ronzitti (USA), tretia Romina Basualdo z Argentíny.

Angelica Teixeira
Angelica Teixeira

Jennifer Ronzitti

Jennifer Ronzitti 

Romina Basualdo Arg
Romina Basualdo

Bikini results

Bikini results II