Oktagon 12: Végh padol po knokaute!

Slovenská legenda zmiešaných bojových umení Attila Végh (33) prekvapujúco prehral s Američanom Virgilom Zwickerom v rámci sobotňajšieho galavečera MMA Oktagon 12.

Atilla Végh (vľavo) vs. Virgil Zwicker

Na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave utrpel bývalý šampión poloťažkej váhy organizácie Bellator (2012) deviatu prehru vo svojej kariére. Duel v kategórii do 93 kg sa skončil už v úvodnom kole, keď 36-ročný bojovník z kalifornskej Temeculy niekoľkými presnými údermi poslal rodáka z Dunajskej Stredy k zemi. Podľa jeho slov vyhral srdcom a triumf venuje svojim deťom, ktoré nevidel šesť mesiacov. Attila Végh sa nenaladil najlepšie pred „zápasom storočia“, ako je označovaný jeho plánovaný súboj s Čechom Karlosom Vémolom. Ten sa uskutoční 9. novembra v pražskej O2 Aréne.

Fanúšikom MMA sa po niekoľkomesačnej prestávke, spôsobenej potrhanými väzmi v kolene, predstavil i ďalší elitný fighter zo Slovenska Gábor Boráros. Jeho súperom vo velterovej váhe (do 77 kg) bol Čech Jan Janka, ktorý sa prakticky k ničomu nedostal. Väčšinu zápasu strávil na zemi, bol pod neustálym tlakom súpera a napokon mu 58 sekúnd pred uplynutím prvého kola podľahol. „Tento zápas mal veľký význam, pretože po zranení to nejde ľahko. Každý zápas je ťažký, nikdy som nepodcenil žiadneho súpera a vždy sa pripravujem naplno. Je to silný bojovník. Analyzoval som jeho zápasy, všimol som si, že je slabší na zemi, a tak som musel práve na tom zapracovať,“ povedal Boráros tesne po skončení súboja technickým K.O.

Vo velterovej váhe sa tešil z víťazstva i ďalší domáci borec Samuel „Pirát“ Krištofič. Zápas s Andersonom Dinizom ukončil už po 28 sekundách, keď Brazílčana ľavačkou tvrdo trafil do brady. „Mal som tento útok naplánovaný. Podarilo sa to hneď na začiatku, keď som bol ešte plný síl. Vedel som, že keď si nabehne na predný hák, tak to môžem ukončiť, čo sa aj stalo,“ vyjadril sa po zápase Krištofič.

V rámci hlavného programu podujatia sa uskutočnilo celkovo šesť zápasov. V jedinom ženskom triumfovala Švédka Cornelia Holmová nad Češkou Veronikou Rodovou. V troch kolách sa ani jednej bojovníčke nepodarilo ukončiť zápas, a tak o víťazke museli rozhodnúť bodoví rozhodcovia. Tí sa zhodli na víťazstve severanky pomerom bodov 30-27, respektíve 30-28.

Ďalší turnaj Oktagon 13 je na programe 27. júla, hostiť ho bude tenisový areál Štvanice v Prahe.

 

Záznam duelu Zwicker–Végh

 

OKTAGON 12: VÝSLEDKY

Hlavná karta:

 • Virgil Zwicker porazil Attilu Végha v 1. kole na KO
  ● Samuel Krištofič porazil Andersona Diniza v 1. kole na KO
  ● Gábor Boráros porazil Jana Janku v 1. kole na TKO
  ● Frankenstein Silva porazil Jana Gottvalda v 1. kole na KO
  ● Karol Ryšavý porazil Samuela Daňka v 3. kole na TKO
  ● Cornelia Holm porazila Veroniku Rodovú na body

Predkolá:

 • Makhmud Muradov porazil Udu Pereiru v 1. kole na KO
  ● Ľudovít Klein porazil Williama Limu v 1. kole na KO
  ● Robert Bryczek porazil Mátého Kertesza na body
  ● Mateusz Legierski porazil Ronalda Paradeisera v 2. kole na TKO
  ● Clara Ricignoulu porazila Nikoletu Domorákovú v 1. kole na TKO