Najbohatší kulturisti sveta si prišli na krásny majetok: Meno lídra tejto tabuľky vás isto neprekvapí!

Práca na svojom tele prináša mnoho výhod a to nielen zo zdravotného hľadiska. Šikovnejší bodybuilderi dokážu skutočne slušne zarobiť. Mnohí cvičeniu prepadnú natoľko, že sa rozhodnú pracovať ako fitness tréneri, íní to skúsia aj na poli profišportu a tým úspešnejším z nich sa dnes darí budovať doslova impérium fanúšikov a obdivovateľov. 

Stránka techiergamers.com zostavila rebríček dvadsiatich kulturistov, ktorí patria medzi najbohatších mužov planéty v rámci tohto športového odvetvia. Asi nikoho neprekvapí meno, ktoré sa objavilo na prvej pozícii.

  1. ARNOLD SCHWARZENEGGER

Sedemnásobný víťaz Mr. Olympia sa stal hercom, producentom či politikom, ktorého úspechy sprevádzali v každej branži. V rokoch 2003-11 bol guvernérom Kalifornie a celkovo tieto činnosti priniesli legende podľa odhadov majetok v hodnote 400-miliónov dolárov.

2. RICH GASPARI

Bývalý člen Medzinárodnej federácie kulturistiky a fitness (IFBB) je považovaný za nekorunovaného kráľa, ktorému sa nikdy nepodarilo dosiahnuť na prvé miesto Mr. Olympia. Počas dlhej vlády Leeho Hayneho mu zostal priestor na trojnásobný zisk ocenenia pre vicemajstra svetoznámej súťaže. Svoj športový úspech ale dokázal pretaviť do značky Gaspari Nutrition aj vďaka ktorej má dnes jeho majetok hodnotu 90-miliónov dolárov.

3. JAY CUTLER 

Je štvornásobným víťazom Mr. Olympia a dodnes je považovaný za jedného z najbystrejších kulturistov z pohľadu podnikania. Získal titul v trestnom práve, predtým vykonával prácu väzenského dôstojníka vo väznici s najvyšším stupňom stráženia. Ako Mr. Olympia sa objavil vo viacerých filmov, rozhovoroch a publikáciách. Prevádzkuje tiež svoj vlastný podnik Cutler Nutrition, ktorý mu taktiež priniesol majetok v hodnote 30-miliónov dolárov.

4. LOU FERIGNO

Ďalším známym profesionálnym kulturistom je Louis Ferigno, ktorý sa v Amerike preslávil v mainstreamových médiách a hral v mnohých filmoch. Jeho tvár poznajú fanúšikovia aj z pôvodného televízneho seriálu Incredible Hulk. So svojou postavou dobil titul na Mr. America a neskôr zvíťazil na Mr. Universe. Niekoľkokrát v kariére sa pokúsil zvíťaziť nad svojim tréningovým partnerom, ktorým nebol nikto iný ako Arnold Schwarzenegger. Bol tiež presláveným fitness trénerom, ktorého si do Rady pre šport, fitness a výživu vybral aj bývalý prezident USA Donald Trump. Hodnota jeho majetku je aktuálne podľa odhadov 12-miliónov dolárov.

5. RONNIE COLEMAN

Osem po sebe idúcich rokov dokázal byť víťazom Mr. Olympia. S celkovým počtom 26 titulov má na konte najviac výhier v IFBB, Coleman pracoval predtým ako sa venoval profi-kulturistike ako šerif. Na začiatku začal s cvičením, aby získal permanentku zdarma v miestnej posilňovni, po úspechu sa rozhodol skúsiť väčšie pódiá. V súčasnosti sa Ronnie zotavuje zo zranenia chrbta, ktoré utrpel počas dvíhania ťažkých váh. Jeho čisté imanie je odhadované na sumu 10-miliónov dolárov.

Medzi ostatnými úspešnými športovcami v tomto rankingu nechýbal Phil Heath (8 miliónov), Gary Strydom (8 miliónov), Lee Haney (5,5 milióna), Dorian Yates (4 milióny) či Dexter Jackson, ktorý zarobil počas kariéry tri milióny dolárov. Dúfame, že sme budúcim kulturistom dodali motiváciu k tomu, aby sa tomuto športu venovali najlepšie ako vedia. Ak robíte veci správne a pridáte aj kus kumštu v biznise, môžete sa stať taktiež jedným z najlepšie platených športovcov na svete.

Dobrým príkladom je aj Lazar Angelov, ktorý získal obrovskú sledovanosť vďaka sociálnym sieťam, kvôli svojej estetickej postave a tiež vyjadrovaniu. Kulturista, model, tréner, ktorý ovládol Facebook, Instagram či Youtube pochádza z Bulharska a doteraz podľa odhadov zarobil viac ako 2 milióny dolárov.