Mozolani Classic 2015: víťazmi Nagy a Hargašová

|foto: ZDENĚK DRYÁK

zápolenia profesionálnych kulturistov do 212 libier boli súčasťou Mozolani Classic 2015 takisto súťaže v amatérskej kulturistike mužov a v bikini fitness žien. V budove bratislavského Domu odborov Istropolis sa v sobotu 25. 4. predstavili tri mužské (do 75, do 85 a nad 85 kg) a rovnaký počet ženských kategórií (do 163, do 169 a nad 169 cm). Amatérske zápolenie sa začalo dopoludnia elimináciou a semifinále, v ktorom pretekári súperili o postup do popoludňajšieho superfinále. Do neho postúpili z každej kategórie vždy štyria najlepší pretekári.

V dvanásťčlennom superfinále kulturistov sa z víťazstva radoval Jozef Nagy z oddielu Veterinary Bodybuilding Košice pred svojim klubovým kolegom Jánom Králom a Filipom Godzsákom z ŠK Kalokagatia Liptovský Hrádok.

Prvenstvo v superfinále bikini fitness (12) dosiahla v mimoriadne silnej konkurencii medailistiek z tých najvyšších medzinárodných podujatí, vrátene MS a ME, Denisa Hargašová (Everbody Bratislava) pred Olíviou Pohankovou (Bikiny Fitness Bratislava) a Ľubicou Bérešovou (Veterinary BBC Košice).

Reportáž zo súťaže prinesie časopis MUSCLE&FITNESS č. 6/2015.

VÝSLEDKY

 

Prvá šestica v kulturistike mužov (zľava): Zajac (6.), Obořil (4.), Král (2.), Nagy (1.), Godzsák (3.), Škadra (5.).Prvá šestica v kulturistike mužov (zľava): Zajac (6.), Obořil (4.), Král (2.), Nagy (1.), Godzsák (3.), Škadra (5.).

Medailisti: Král (2.), Nagy (1.), Godzsák (3.).Medailisti: Král (2.), Nagy (1.), Godzsák (3.).

Jozef Nagy, víťaz superfinále mužov.Jozef Nagy, víťaz superfinále mužov.

Tucet účastníčok superfinále v bikini fitness žien: Bérešová (3.), Prítrská (4.), Tarkuličová (12.), Pleváková (5.), Hargašová (1.), Ďurinová (10.), Milová (9.), Trajteľová (8.), Marčišovská (7.), Cakoci (6.), Pohanková (2.), Bečková (11.).Tucet účastníčok superfinále v bikini fitness žien: Bérešová (3.), Prítrská (4.), Tarkuličová (12.), Pleváková (5.), Hargašová (1.), Ďurinová (10.), Milová (9.), Trajteľová (8.), Marčišovská (7.), Cakoci (6.), Pohanková (2.), Bečková (11.).

Medailistky: Pohánková (2.), Hargašová (1.), Bérešová (3.).Medailistky: Pohánková (2.), Hargašová (1.), Bérešová (3.).

Víťazka Denisa Hargašová.Víťazka Denisa Hargašová.