Motivujte sa ku chudnutiu ešte viac: Kulturista odporúča päť základných pravidiel

Kulturista a youtuber Joe Delaney je jedným z mnoha ľudí, ktorí sa snažia pomôcť ostatným vyriešiť síce jednoduchú, no za to obšírnejšiu otázku. Aké pravidlá treba dodržiavať pri chudnutí? 

Delaney pomenoval päť pravidiel, ktoré by mali každému pomôcť v zmysle bezpečného a najmä udržateľného chudnutia, ktoré by sme mali dodržiavať ak chceme byť v tomto smere úspešní. Základným impulzom k zmene je to, že chceme dosiahnuť zmenu.

Možno sa nedozviete nič prevratné, no účelom tohto článku je vás viac motivovať a vzbudiť ešte väčší záujem o chudnutie, pokiaľ to máte aktuálne v pláne.

Hlad

Toto slovo predstavuje spočiatku jemnú a neskôr až neodolateľnú chuť sa pustiť do niečoho chutného. Jediné čo sa tomu môže vyrovnať, je podľa Delaneyho sila vôle. Základom je teda sa vyhnúť pocitu hladu, to znamená, že by sme mali pravidelne za deň konzumovať jedlo s nízkym kalorickým obsahom.

Počúvajte svoje telo

Na začiatku chudnutia je dôležité si nastaviť správny počet kalórii, ktoré môže vaše telo na deň prijať. Počet gramov, ktoré ste schudli by ste si podľa skúseného kulturistu mali merať každý týždeň. Dôležité ale je aj to, aby ste nadobudli a mali pocit, že ste spokojný so svojim pokrokom a zároveň nesmiete hladovať. V prípade hladovania sa vám totiž samotný proces chudnutia stane náročnejší.

Sledujte parametre

Dôležitou súčasťou je meranie a váženie. Ak si dokážete odmerať koľko aktivity vás pri bežnom dni čaká a na základe toho dokážete prijať správne množstvo živín a kalórií tak máte vyhraté.

Dôslednosť

Delaney v jednom z videí konštatuje, že niekedy všetko čo potrebujete spraviť je pokračovať v tom čo ste začali. V živote každého z nás totiž nastanú chvíle, ktoré sú neočakávané a menia náš denný harmonogram zo sekundy na sekundu.

Aj v týchto chvíľach je treba myslieť na svoj cieľ, platí to aj v opačnom garde. Teda napríklad počas obdobia, kedy sa vaše chudnutie zastaví aj pri dodržiavaní diéty. Môže to byť krátkodobý efekt, ak by sa ale dlhšie situácia nezmenila, je potrebné skúsiť niečo zmeniť.

Nenuďte sa

Delaney upozorňuje fanúšikov, že veta „ľudia jedia keď sa nudia“ je pravdivá. Podľa neho je ale rozdiel ak chcete zjesť šišku a tým, že ste skutočne hladný. Aj preto by ste mali experimentovať a meniť nízko-kalorické jedlá, aby ste sa nedostali do bodu, že siahnutie po šiške bude jediným spôsobom, ktorým budete môcť vyskočiť z nudnej rutiny v rámci stravy.

Na svete totiž existuje obrovské množstvo korení a jedál, ktoré si počas diéty môžeme dovoliť.

fit plus, advent, fitness, darceky, vianoce,