Miška ĎUBEKOVÁ: „Jeden z najväčších talentov aké kedy Slovensko v bikinifitness malo“

Miška ĎUBEKOVÁ

Je jí 17 let, jmenuje se Miška Ďubeková a o víkendu se stala slovenskou šampionkou v bikini fitness juniorek. Experti na Slovensku o ní mluví jako o velikém talentu a Saskia Cakoci ji dokonce označila jako „Jeden z najväčších talentov aké kedy Slovensko v bikinifitness malo.“ Miška před sebou má, zdá se, velice slibnou kariéru. Co nám a hlavně vám o sobě prozradila?

Miška ĎUBEKOVÁ, Foto: Eastlabs, Soňa Kolcunová

Miško, představ se prosím v několika málo větách čtenářům M&F

Ahojte, moje meno je Michaela Ďubeková, mám 17 rokov a som študentkou osemročného gymnázia. Cvičeniu sa venujem od malička, viedli ma k tomu moji rodičia, najprv to bol kolektívny šport – hrávala som päť rokov volejbal za volejbalový klub Iskra Hnúšťa. Keď som skončila s volejbalom, začalo ma to ťahať do posilňovne, najprv to bolo ťažké, cvičila som sporadicky, ale postupne sa z toho stala závislosť, začala som badať na sebe zmeny a stala sa z toho závislosť. V mojich začiatkoch som dostala povzbudivé slová od pana Ľubomíra Hečku a Dominiky Multáňovej, ktorá ma učila prvé „bikini“ pózy. Bikini fitness sa venujem dva roky. V roku 2018 som po pol roku cvičenia nastúpila na súťažné pódiá. Vtedy som oslovila Luciu Košeckú, ktorá bola ochotná mi pomáhať v mojej príprave na súťaže a naša spolupráca trvá dodnes.

Pochlub se, co se ti tento víkend povedlo.

Tento víkend sa mi podarilo vyhrať majstrovstá SR juniorov v kategórii bikini fitness do 160 cm

Co miluješ na sportech obecně a v čem tě zaujalo bikini fitness?

Na športoch milujem hlavne disciplínu, vytrvalosť a drinu. Bikini fitness ma zaujalo tým, že dievčatá vyzerajú veľmi pekne, majú vyšportované postavy a tiež musia makať a byť disciplínované, aby to vyzeralo na pódiu čo najlepšie.

Jak vypadá tým lidí, kteří ti pomáhají být nejlepší bikini fitnesskou vůbec?

V prvom rade sú to: moja trénerka – Lucia Košecká , ktorá mi zostavuje jedálniček, tréningy a učí ma pózing. Tiež Dušan Ďubek, môj otec (bývalý majster ČSFR v kulturistike), ktorý maká so mnou v posilňovni a taktiež aj mama , ktorá mi pripravuje stravu. A samozrejme aj podpora od kamarátov a známych.

Chystáš se reprezentovat Slovensko na ME? Jsi nominovaná?

Bola som nominovaná na ME do Santa Susanny, takáto ponuka sa neodmieta a ďakujem SAKFST za túto príležitosť reprezentovať SR na európskom šamopionáte.

Máš ve světě fitness svůj vzor?

Moj vzor je hlavne moja trénerka Lucia Košecká, ktorá sa za necelé dva roky stala majsterkou sveta v body fitness.

Jakou prioritu ve tvém životě hraje bikini fitness?

Bikini fitness , cvičenie ako také, zdravá strava a zdravý životný štýl ma veľmi bavia. Nevedela by som si predstaviť život bez cvičenia a zdravého jedla a tej atmosféry, kamarátov a ľudí, ktorých som vďaka tomuto športu spoznala.

Máš život jako holky tvého věku, se kterými jsi v kontaktu, nebo v čem je jiný?

Môj život je trošku odlišný od života mojich rovesníčok, športu podriaďujem celý môj denný program , mám svoj cieľ a tvrdo si idem za svojím snom. U rovesníčok z môjho okolia a školy zostávam nepochopená. V mojom živote sa však objavili nové kamarátstva a vstúpili do môjho života dievčatá, ktoré sa venujú tomuto športu. Som s nimi šťastná a môj starý život mi vôbec nechýba.

Saskia Cakoci o tobě napsala: „Jeden z najväčších talentov aké kedy Slovensko v bikinifitness malo. Verím, že uspeje nielen v juniorkách, ale ak dostane príležitosť, tak aj medzi ženami. Držím palce“ Co na to říkáš?

Saskia Cakoci je pre mňa veľkou inšpiráciou. Vážim si ju ako športovkyňu a odborníčku v oblasti bikini fitness, ktorá okrem iného aj ako lektorka kempov určených pre bikini fitnesky, robí toho veľa pre tento šport – čiže tento komentár od nej si veľmi vážim a ďakujem jej zaň.

Miška ĎUBEKOVÁ, Foto: Eastlabs, Soňa Kolcunová