MARCELA GRAŇÁKOVÁ: Nejlepší zadek na Slovensku se znovu objeví na závodech!

Marcelko už nějakou dobu jsme tě neviděli na soutěžích prknech. To se v roce 2020 změní, už víš kde budeš letos závodit?


Áno, už je to dlhšie čo som nesúťažila, ale aj napriek mojej súťažnej pauze som stála sledovala celý fitness svet a bola jeho súčasťou najmä vďaka mojej sestre a jej priateľovi, keďže som behala s nimi po súťažiach a zažila s nimi náročné obdobia počas ich prípravy a snažila sa ich podporiť čo najviac. Zatiaľ plánujem slovenské súťaže a ak by sa mi podarilo, tak by som skúsila aj nejakú v zahraničí.

Co vyplnilo tvůj život během soutěžní pauzy? Bylo to tak, že by jsi přípravu nestíhala časově, a proto jsi nezávodila?

Mala som trošku náročnejšie obdobie …. práca, rozchod, štátnice, hafan a vtedy som sa aj pripravovala na súťaže, ale tesne pred súťažou som aj ochorela, tak som si povedala, že nejdem nič hrotiť a až keď úspešne dokončím výšku, začnem uvažovať o súťažení.

Tvá sestra Beáta se za poslední dva roky stala jednou z nejlepších bikiny fitnessek nejen na Slovensku, ale i na světě. Jak tě její úspěchy a asi i forma motivují? Na co si věříš ty?

Marcela Graňáková, Beáta Graňáková a Roman Vavrečan

So sestrou máme veľmi dobrý vzťah a je pre mňa úplný vzor ako moja staršia sestra a mi ide krásnym príkladom a veľa sa od nej učím. Vždy sa teším s ňou z každého dosiahnutého výsledku, lebo pre mňa je ona prototyp správnej bikinárky. Ja si práveže vôbec neverím a Beátka je práve človek, ktorý mi dodáva viac sebaistoty a dôvery.

Pokud bychom udělali anketu o nejlepší zadek mezi slovenskými bikiny fitnesskami, tak jsi favoritkou. Jak důležité je podle tebe hýžďové svalstvo v dnešních bikinách?

Ďakujem 🙂 keď som začínala cvičiť som nemala úplne žiadny zadok a bola som skôr postava “kosť a koža”, nepáčilo sa mi to vôbec, preto som na ňom makala hneď od začiatku. Myslím si, že práve v bikinách je najdôležitejšie mať pevný guľatý zadok a neustále na ňom pracovať, pretože vždy je čo zlepšovať 🙂

Jak se ti vůbec líbí trend současných bikinek? Viděla by si v něčem ráda změnu? Více/méně svalů, tvrdší/měkčí forma, užší pasy, širší ramena? Velké kvadricepsy jsou ok? Zadek výrazný, nebo spíše drobnější?

Marcela Graňáková

Veľmi ťažko povedať, pretože každú sezónu je forma a vlastne aj celkový vzhľad bikinifitknesky nastavený inak. Mne sa páči keď je pri bikinách zachovaná ženskosť a prirodzenosť, preto sa mi páčia skôr bikinifitnesky subtílnejšie, ktoré majú výraznejší zadok, úzky pás a jemný nevtieravý pózing.

Miluješ tréninky, miluješ fitness, ale podle Instagramu asi miluješ také připravovat chutná nádherná jídla. Jak hledáš balanc v tomto směru? Plno dívek by nevydrželo v dietě, kdyby měly na očích sladká jídla.

Keďže sme taká fitnes rodina doma, som rada, že mám práve komu variť najmä zdravé varianty jedál a ocenia to. V diéte je to moja úplná úchylka, pripravovať jedlo ostatným a piecť a koniec koncov už som si to tak obľúbila, že rada varím a pečiem aj mimo diéty a skúšam rôzne recepty pripraviť v zdravšej a menej kalorickej verzii.

S čím vstupuješ do tohoto roku? Co by pro tebe byl úspěch?

Pravdupovediac nemám žiadne veľké plány, budem rada, keď sa mi podarí absolovovať pár súťaží a dosiahnuť výbornú formu. Skôr si chcem užiť takú tú samotnú cestu prípravy spolu s Beátkou a vychutnať si spolu súťaže na ktoré spoločne pôjdeme.

________________________________________________

Doplnění k rozhovoru od sestry, Beáty Graňákové.

Co o Marcele říká sestra Beáta?

Začnem, možno z opačného konca, čiže nebudem najskor chváliť. Jedinou slabinou, ktorá je aj mojou, že si málo verí. Myslím, že na tej suverenite na pódiu musíme popracovať obe. V súkromí je Marcelka samostatná, veselá, šikovná žena, ktorá sa snaží byť vždy nápomocná tomu kto to potrebuje.

Jak bys shrnula její šance a kvality v roce 2020?

Jej tvary si doma obzerám každý deň a o to viac sa teším na jej návrat na pódiá, pretože si myslím, že má velkú šancu uspieť. Jej uzučký pás a krásny guľatý zadok sú niečo neskutočné. Keďže je to ozaj dlhá pauza, medzitým sa malinko zmenil aj základný a zadný postoj v bikinách, bude musieť viac popracovať na pózingu. Uvidíme aké pocity prinesie prvá súťaž po tak dlhej dobe.

Beáta a Marcela Graňákové