Mali by ste pred tréningom masturbovať alebo mať sex?

Veľmi veľa sa hovorí o tom, či je vhodné pred poriadnym tréningom masturbovať alebo užiť si sexuálne hrátky so svojim partnerom či partnerkou. Názory na túto tému sa naozaj rozchádzajú, ale ktorý z nich v skutočnosti spĺňa ten pravdivý obraz reality? Nuž, minimálne ti môžeme naznačiť zatiaľ toľko, že možno je trochu zbytočné sa v nevinnej zábave príliš obmedzovať…

Možno sa pýtaš, či svoju polovičku miluješ dostatočne, ak vôbec iba rozmýšľaš nad tým, že budeš kvôli svojmu tréningu tieto partnerské povinnosti obmedzovať. Celá táto myšlienka sa však nemusí zhodovať s realitou a tvoje obmedzovanie sa v konečnom dôsledku môže ukázať ako úplne zbytočné.

Amatérské vysvetlenie problematiky

Masturbácia alebo samotný sex je fyzický úkon a niektorí ľudia veria tomu, že pred tréningom ich to môže príliš vyčerpať. Podľa takéhoto názoru by sme pred tréningom nemali robiť vôbec nič namáhavé a šetriť si všetku energiu na cvičenie.

Určite sa hneď naskytá všetkým otázka – čo v prípade ľudí, čo majú fyzicky aktívnu prácu? Majú sa na svoju robotu vykašľať len preto, aby mohli dosiahnuť v posilke väčšiu pumpu? Už podľa týchto narážok určite máš nejaké to tušenie, že kde vlastne leží pravda.

Tu sú dôvody, prečo by ste pred tréningom naopak sex mali mať!

Uvoľnenie endorfínov

Zapojenie sa do akejkoľvek sexuálnej aktivity pochopiteľne v našom tele vyvoláva zvýšenie hladiny endorfínov. Tie sa uvoľňujú z mozgu a z nervovej sústavy a majú viacero psychologických benefitov. Za najväčšie z nich môžeme považovať to, že ti jednoducho dokážu spôsobiť stav, v ktorom sa cítiš lepšie a zároveň tak potláčajú do istej miery aj bolesť.

A nie je práve toto to, čo by sme všetci pred tréningom chceli? Pocit šťastia a uvoľnenosti nám predsa môžu dopomôcť odcvičiť kvalitný tréning! Nenechávaj si teda sex iba na dlhé večery. Načo je dobré cítiť až takto dobre, keď si hneď ľahneš na spánok?

Zvýšenie hladiny testosterónu u mužov

Napriek spomínaným známym teóriám môže masturbácia a samotný sex vystreliť nahor hladinu testosterónu. Veľa ľudí si myslí, že pri ejakulácii tento testosterón strácajú, ale nie je to tak. V skutočnosti hladina testosterónu so samotnou ejakuláciou nemá nič spoločné.

Testosterón je mužský hormón, ktorý je zodpovedný za vývin mužských pohlavných orgánov. Táto látka je zároveň dôvodom prečo muži štandardne dokážu nabrať viac svalovej hmoty, než je tomu u žien (u ktorých dominuje ženský hormón estrogén). A na zvýšenie hladiny testosterónu existuje hneď niekoľko spôsobov.

weider tribulus, testosteron

Chceli by ste aj vy poriadny doplnok na zvýšenie testosterónu? MRKNITE SEM: Najlepšie doplnky na zvýšenie hladiny testosterónu

Ak cítiš únavu z neustálych zmien nálad a zníženej chuti na sex, tvoja hladina testosterónu je dozaista veľmi nízko. Práve preto zaradenie doplnkov testosterónu do tvojho stravovania je určite veľmi vhodným. Nielenže táto vylepšená bielkovinová syntéza vie napomôcť tomu, aby boli tvoje svaly väčšie, kvalitným tréningom dokáže priaznivá hladina testosterónu pomôcť aj zhadzovaniu tukových vankúšikov, udržaniu svalovej hmoty, a tak aj celkovo k výbornej forme. Tvoja energia sa ich zvýšením môže vrátiť a spoločne s ňou samozrejme aj sexuálny apetít.

S takto zvýšeným sebavedomím a viac vytvarovanou postavou môžeš byť v závere procesu doslova až v úžasu z toho, čoho je vlastne to tvoje telo schopné! Pretože keď raz zacítiš progres – už sa ho nebudeš chcieť zbaviť!

Čo ti vie pomôcť zvýšiť testosterón?

Tribulus Terrestris
vitamín D
– senovka grécka
– Mucuna Pruriens
zinok
horčík
– kyselina D-asparágová

Zvýšenie testosterónovej hladiny v tele ti môže pomôcť doplniť pri cvičení energiu. Zároveň ale veľmi záleží na tom, ako sa po tom danom predtréningovom akte cítiš. Psychologický stav jednotlivca v celej problematike zohráva azda najdôležitejšiu úlohu. Ak sa cítiš zoslabnuto, pri cvičení to budeš pravdepodobne cítiť tiež. Ale ak sa cítiš nakopnuto, taktiež to môže pretrvať až do samotného cvičenia!

Ak potrebuješ tak či tak energiu zvýšiť, určite ti odporúčame skúsiť stimulanty a energizéry, ktoré pomôžu zvýšiť energiu ako

Zhrnutie

Na záver už len toľko, že užiť si sex či dobrú masturbáciu tvoje tréningy ovplyvní z odborného hľadiska naozaj len veľmi minimálne. Všetko na čom by malo aj tak záležať je to, či si to cvičenie dokážeš užiť sám/sama za seba. Ak to vnímaš tak, že sa ti cvičí lepšie, keď predtým masturbuješ – smelo do toho. Na druhú stranu, ak ti naozaj viac vyhovuje pred tréningom strániť sa akejkoľvek fyzickej aktivity, ani v tom ti brániť samozrejme nebudeme.

Tak čo, ako ste na tom vy? Užívate si pred tréningom masturbáciu, či sex?