LUKÁŠ GAŠPAR: Men’s physique má podporu, jako ostatní kategorie

Lukáši, představ se prosím na úvod našim čtenářům.

Ahojte moje meno je Lukáš Gašpar mám 27 rokov a pochádzam z Levíc. Popri práci sa venujem fitnessu a súťažím v kategórii Men’s physique.

LUKÁŠ GAŠPAR

Jaké jsou tvé dosavadní soutěžní výsledky?

Súťažiť som začal v roku 2018, kde som sa zúčastnil štyroch súťaži. Na jar to bol Liptov cup kde som obsadil 2. miesto a druhá súťaž bola v Michalovciach Extrifit, kde som skončil na 8. mieste. Na jeseň to bol 38. ročník Tatranský pohár v Prešove, tam som skončil na 11. mieste a nakoniec II. ročník Dynamic cup Dolný Kubín kde som obsadil 2. miesto.

Proč tě oslovila kategorie physique mužů a nikoliv kulturistika? Máš třeba ambice růst s kategoriemi?

Vždy sa mi páčila atletická postava a myslím si že k tejto kategórii sa to celkom hodí. Nad inou kategóriou som zatiaľ neuvažoval, ale človek nikdy nevie a výzvy mám rád.

Jak je ve tvém okolí vnímána kategorie physique mužů? Respektují ji lidé, nebo si z vás physiquů dělají lidé srandu?

Moje okolie vníma kategóriu physique v celku normálne ale samozrejme bez nejakých podpichovačných reči sa to nezaobíde.
Zo svojich skúseností viem, že o tejto kategórii sa dosť vtipkuje a z môjho pohľadu ešte nieje tak populárna ako ostatné. Avšak keď už stojíte na pódiu, atmosféra a podpora publika je rovnaká ako pri ostatných kategóriách.

Slovensko a kategorie men`s physique zatím nejde moc dohromady. Zatím nedokázal na mezinárodní scéně nikdo opravdu výrazně prorazit. Čím to je, dle tebe?

Myslím si, že táto kategória na Slovensku je ešte len na vzostupe a o pár rokov by to mohlo byť na lepšej úrovni. Súťažiacich je na každej súťaži dosť, takže si nemyslím že o túto kategóriu nebude v budúcnosti záujem.

Jak se liší tvůj trénink od tréninku kulturistů?

Tažko povedať v čom je odlišný, kedže sa stretávam s viacerými postupmi a princípmi. Snažím sa neustále silovo progresovať a odmakať každý tréning naplno.

Jak vypadá tvůj aktuální režim? Kdy tě čeká další soutěž, kolik máš tréninků týdně, kolik kardia a jak moc si můžeš dopřát sladké?

Fitness je moje hobby popri pravidelom pracovnom režime. Plánujem sa postaviť na jesenné pódia, takže s prípravou začnem o pár týždňov. Momentálne mám 5x v týždni silový tréning a žiadne kardio. Na kvalitu stravy dbám aj v offseason ale doprajem si aj sladkosti. Môj metabolizmus šlape až prirýchlo, preto si dovolím skoro každý deň dať k telke čipsy.

Díky za rozhovor. Chtěl bys závěrem někomu poděkovat?

Poďakovať by som chcel hlavne mojej snúbenici Táničke, ktorá mi v čase prípravy neskutočne pomáha a tak isto aj môjmu trénerovi Tomášovi Ürgemu a všetkým, ktorí mi držia palce. Samozrejme ďakujem aj tebe za túto príležitosť.

LUKÁŠ GAŠPAR