Legendárny Kevin Levrone

Kevin Levrone patrí nepochybne medzi najobľúbenejších kulturistov všetkých čias. Jeho brutálne svaly ale aj osobnosť ho radia medzi ikony kulturistiky. Ako profesionál sa zúčastnil 68 súťaží pod hlavičkou IFBB, vyhral 23 profi súťaží.

Obálka MUSCLE&FITNESS s článkom o Kevin Levrone

Obálka MUSCLE&FITNESS 5/2019 v ktorom je rozsiahly článok o Kevin Levrone, legendárnom kulturistovi, ktorý nikdy nezískal titul Mr. Olympia, hoci na to mal.

Kevin Levrone počas svojej súťažnej kariéry neodmysliteľne zdobil stránky nášho časopisu MUSCLE&FITNESS a rozsiahly článok sme mu venovali aj v májovom čísle. Na našom webe môžete nájsť hneď niekoľko článkov a videí z jeho kariéry. Kedykoľvek však jeho meno zarezonuje, skalný fanúšikovia kulturistiky spozornejú. Málokto sa do povedomia fanúšikov zapísal tak dobrým dojmom ako práve on, hoci na najprestížnejšej súťaži Mr. Olympia nikdy nezvíťazil. Dobu, v ktorej súťažil (celé devedesiate roky) považujú mnohí za najzaujímavejšiu v profesionálnej kulturistike, lebo toľko výrazných osobností na jednom pódiu predtým ani potom nepamätáme. Veď posúďte sami – Dorian Yates, Ronnie Coleman, Dexter Jackson, Jay Cutler (všetci získali titul Mr. Olympia), Shawn Ray, Flex Wheeler, Chris Cormier, Lee Priest, Denis James, Nasser El Sombaty a ďalší, teraz už legendárni kulturisti.

Nasledujúce video krásne mapuje roky života Kevin Levone:

Trochu nostalgie nikoho nezabije ale tréningové video každého nakopne!

Kevin Levrone a jeho tréning brutálnych paží!

Toto video je už pár rokov staré. Ale! Stále môže pomôcť každému z nás v tréningu na biceps a triceps! Kevin Levrone mal vynikajúce ruky a toto je jeho tréning.

Radí Kevin Levrone:

Biceps často trénujem s chrbtom a cvikom číslo 1 je bicepsový zdvih s veľkou činkou. Toto je najlepší pohyb na objem bicepsu. Dbaj na to, aby si neohýbal chrbát a nehádzal činkou. Robím 4 série po 6-8 opakovaní.

Ďalšie cvičenie je striedavý zdvih jednoručiek v stoji. Na vrchole pohybu stlačím svaly čo najviac. Dbaj na kontrolovaný pohyb namiesto hádzania jednoručky hore a dole. Opäť robím 4 série po 6-8 opakovaní každou rukou.

Tretím cvikom sú kladivové zdvihy v sede. Toto je dobrý cvik na objem vonkajšej časti bicepsu. Týmto cvikom doplníš tréning bicepsu. Opäť robím 4 série.

Nasleduje triceps, ktorý zväčša cvičím s hrudníkom a ramenami. Prvým cvikom sú tricepsové extenzie s jednoručkou za hlavu v stoji. Robievam každú pažu zvlášť.

Bench press s úzkym úchopom je vynikajúci cvik, ktorý dodá celkovú silu a hmotu.

Tréning tricepsu končím klikmi na bradlách. V tomto momente mám tricepsy už vyčerpané, takže nepotrebujem prídavnú váhu.

Ešte jedna vec! Zapamätajte si. Dobrá technika, ťažké váhy a poctivá drina.

Kevin Levrone sa po dlhých rokoch odpočinku vrátil na súťažné pódiá v roku 2016 a 2018. Jeho povestnú formu sa mu už zopakovať nepodarilo, za čo si získal veľa kritických názorov, každý si však môže svoj život zariadiť tak, ako chce. Kevin Levrone sa nezmazateľne zapísal do dejín kulturistiky obrovským svalovým objemom ale aj symetriou a dodnes je vo svete fitness aktívny.