Kulturistika znova smúti: S obľúbeným mužom sa lúčil aj Jay Cutler

Tom Prince bol známy kulturista, ktorý sa narodil 26.10 1969. Okrem účasti na Mr. Olympia v roku 2001, sa preslávil aj víťazstvom na NPC National Championship v roku 1997 a práve v tomto období patril medzi špičku v kulturistike. Mnohí odborníci ho v tejto dobe dokonca prirovnávali k Jayovi Cutlerovi, za ktorým sa tesne umiestnil na NPC v roku 1996.

Prince v tejto dobe bojoval o najvyššie pozície na prestížnych súťažiach proti známym menám svetovej kulturistiky, ktorými boli Orville Burke, Dave Palumbo či Troy Alves.

Záver jeho kariéry sprevádzali problémy s obličkami a trpel tiež vzácnym genetickým ochoreným krvi, ktoré ho prinútilo ukončiť kariéru pomerne skoro. Tomovi v roku 2012 transplantovali obličku a o dva roky na to musel podstúpiť dialýzu trikrát týždenne, pričom jedno sedenie trvalo viac ako štyri hodiny.

Po konci kariéry Tom úspešne podnikal so ženou v nehnuteľnostiach a venoval sa trénerstvu. Bohužiaľ svoj boj so zdravotnými ťažkosťami napokon prehral 5.2.2022 vo veku 52 rokov, po tom čo bojoval okrem iného aj so zákernou rakovinou. Podľa amerických autorov, ale príčina smrti zatiaľ oficiálne potvrdená nebola.

Aj napriek tomu, že Tom Prince nepatril medzi najúspešnejších kulturistov v zmysle jeho umiestnení na veľkých pódiách, medzi fanúšikmi bol až výnimočne obľúbený. Patril medzi kulturistických prominentov, ktorý sa často dostával na obálky časopisov a do najsledovanejších televíznych šou.

Pravdepodobne to súvisí aj s tým, že bol dobrým priateľom Boba Cicherilla (bývalý kulturista, novinár a hlásateľ), ktorého americká športová verejnosť taktiež dobre poznala. Bol to práve Bob, ktorý informoval o úmrtí otca dvoch detí.

„Tom bojoval dlhé roky s problémami, ku ktorým sa neskôr pridružila rakovina. Bol šampión a jeden z mojich najväčších priateľov. Trénovali sme spolu ešte ako profesionáli IFBB, ale veľa času sme strávili aj rozprávaním o živote a našich deťoch. Navždy si ho budem pamätať ako na skvelého muža, otca, brata a priateľa,“ konštatoval na sociálnej sieti Cicherill.

„Smutné správy. RIP Tom,“ napísal Jay Cutler.

📢 RED WEEK v plnom prúde.🔥 Objav mega výpredaj fitness pomôcok + široký výber darčekov. 💪

red week, fit plus, valentin, akcia, vypredaj, pomocky, valentyn, zdenka havettova