Profesionálny kulturista Tomáš Tabačiar začal prípravu na Mr. Olympia!

Slovenský profesionálny kulturista Tomáš Tabačiar už začal svoju prípravu na najprestížnejšiu súťaž Mr. Olympia a my sme pri tom! Momentálne 110 kg (zatiaľ najvyššia váha, akú Tomáš doteraz v kariére mal) kulturista spolu so svojim trénerom Jozefom Pírym už pracujú na tom, aby v ťažkej konkurencii medzi najlepšími na svete podľa vlastných slov „nebol do počtu“.

Pozrite si videorozhovor spolu s tréningom, v ktorom Tomáš cvičí nohy. 400 kg na hacken drepy, pri ktorých mu asistuje sám veľký Andrej Mozoláni v žilinskom Mozolani fitness si nemôže nechať újsť žiadny skalný fanúšik kulturistiky. Ako Tomáš rozdelil svoju prípravu? Kedy začne tvrdú diétu? Ako to všetko zvláda? Dozvieš sa vo videu!

Tomáš Tabačiar začal prípravu na Mr. Olympia – video

Ambície sú jasné!

kulturista Tomáš Tabačiar

Podarí sa Tomášovi ešte zlepšiť svoju formu a zažiariť na Mr. Olympia?

Tomáš je momentálne na prvom mieste bodovacieho hodnotenia profesionálnych kulturistov do 212 libier s pomerne vysokým náskokom. Znamená to, že je kalifikovaný na Mr. Olympia a pokiaľ ho v sezóne nepredbehnú traja kuluturisti, svoju pozíciu nestratí. Celú svoju energiu teda sústredí na túto súťaž.

Prípravu už začal, momentálne s najvyššou váhou vo svojej kariére – 110 kg. Tomáš aj so svojim trénerom sú však dosť skúsení a vedia, že toto číslo ešte nič neznamená. Najdôležitejšie je, ako bude vyzerať kulturista Tomáš Tabačiar a pódiu.

Vzhľadom na to, že už na poslednej súťaži bol tesne vo váhovom limite, nejaké masívne naberanie svalov už nemá priestor. Kulturistika je však o neustálom vylepšovaní detailov, čo Tomáš v rozhovore potvrdil. „Ak sa mi podarí vrch tela dorovnať k nohám, myslím si, že by to mohlo byť veľmi zaujímavé…“ Tomáš má na to zhruba 8-9 mesiacov, čo však v tomto športe nie je až taký dlhý čas.

„Nechcem byť do počtu“ hovorí Tomáš v rozhovore a mne sa tento prístup rozhodne páči. „Rád vyhrávam“ dodáva a verím, že s takou túžbou a energiou, akou Tomáš ku svojej príprave pristupuje bude úspešný. Mne vadia nízke ambície slovenských športovcov v rozhovoroch „no… skúsim zajazdiť čo najlepší čas…“ a „uvidíme, ako sa podarí…“ rozhodne nie sú slová šampióna. Našťastie Tomáš týmto neduhom netrpí a ide si sebavedomo za svojim. Každý deň. Každý tréning. Každé jedlo… Mr. Olympia je šanca, ktorú si vybojuje iba hŕstka vyvolených. Nie protekčne ale tých, čo boli ochotný obetovať všetko preto, aby stáli na najprestížnejšom pódiu a porovnávali sa s najlepšími.

Nové fitko, starý tréner

foto kulturista Tomáš Tabačiar a Andrej Mozoláni

Andrej Mozoláni vytvoril Tomášovi vynikajúce zázemie

Tomáš po 8 rokoch zmenil fitko v ktorom pôsobi za všetkým fanúšikom dobre známe Mozoláni fitness v Žiline. „Mám tu výborné podmienky a cítim sa tu dobre“ hovorí Tomáš. Jeho majiteľom je legendárny slovenský kulturista Andrej Mozoláni.

Toto zázemie poskytuje Tomášovi všetko, čo na prípravu potrebuje. Dostatok kotúčov, dobrú atmosféru aj široké možnosti. Ak vám pri tréningu a pózovaní pomáha majster sveta, to je na nezaplatenie.

foto Jozef Píry a kulturista Tomáš Tabačiar

Jozef Píry a Tomáš Tabačiar. „Dobré sa nemení“ hovorí Tomáš Tabačiar na margo svojho trénera.

Tomáš však už dlhšie spolupracuje s Jozefom Pírym. Spolu tvoria víťazný tím a ten sa nemení. „Jozef Píry ma dostal tam kde som a vďaka nemu mám výsledky, ktoré mám“ povedal pre MUSCLE&FITNESS Tomáš. A to je dobré. Aj Ronnie Coleman hovorieval „ak to nie je pokazené, neopravuj to!“.

Príprava začala

foto kulturista Tomáš Tabačiar

Tomáš ešte chce zapracovať na vrchu tela, aby sa vyrovnal jeho fantastickým nohám. Foto: eastlabs.biz a nezameniteľný Igor Kopček

Momentálne sa nachádza Tomáš v objemovej fáze. Áno, aj profesionálny kulturista potrebuje ešte nabrať svaly. V jeho prípade sú to však už skôr detaily, nie dramatické zmeny. Ďalej budú mať prechodné obdobie, medzi objemovkou a rysovačkou a potom, podľa aktuálnej situácie začnú rysovačku.

Celá príprava je teda smerovaná na jednu súťaž. Ak by sa mu plány skomplikovali a vytlačil ho niekto z bodovacieho rebríčka, musel by nahnať body ešte na inej súťaži pred Olympiou, čo sa dúfam nestane a Tomáš sa bude môcť 100% sústrediť na najelpšiu formu svojho života na najprestížnejšej kulturistickej súťaži histórie.

Profesionálny kulturista Tomáš Tabačiar už pre náš web poskytol rozhovor ešte v decembri minulého roku, pozrieť si ho môžete na našom webe tu: https://www.muscle-fitness.sk/tomas-tabaciar-vianocny-rozhovor-pre-musclefitness/