Kto bude najsilnejší Slovák? Už túto sobotu sa rozhodne!

Začiatok mája bude patriť tradične najväčšej súťaži silných mužov na Slovensku. V Šahách túto sobotu, 4. mája spoznáme „Najsilnejšieho Slováka“ pre rok 2019! Slovenská asociácia silných mužov za pomoci kulturistického klubu Šahy pripraví skvelé silácke predstavenie, ktoré sa bude každému páčiť!

Podarí sa Petríkovi opäť zvíťaziť?

Po minulé roky tento titul patril výhradne Igorovi Petríkovi, ktorý suverénne zvíťazil päť rokov po sebe. Nepretržite tak ťahal šnúru víťazstiev od roku 2014! Kto získa titul v tomto roku?

Medzi najvážnejších adeptov bude patriť v prvom rade trojnásobný majster Slovenska v dvíhaní klady, František Piros. Tomu titul uniká už niekoľko rokov, keď zakaždým skončil na druhom mieste. Všetcia dúfame, že práve tento rok bude jeho a získa vytúžený titul najsilnejšieho muža Slovenska.

Netreba ani zabudnúť na domáceho Zsolta Zlatnera, pre ktorého hrajú do karát disciplíny, ktoré vzišli práve po dohode medzi SASIM-om a KK Šahy. Taktiež chce zúročiť tvrdú a náročnú prípravu na jeho prvú profesionálnu sezónu /v minulom roku získal PROFI kartu/. Do popredia ho bude hnať aj domáce publikum.

Bronzový z minulého roka, Milan Šuľan, si taktiež verí na zlato a urobí všetko preto, aby to bol práve on, čo získa titul. Okrem neho nesmieme zabudnúť ani na Maroša Štefaňáka, ktorý v minulom roku obsadil skvelé štvrté miesto na medzinárodnej súťaži – Meč Matúša Čáka. Jeho sparing, Ľubo Griglák bude chcieť taktiež zúročiť prípravu, otestovať silu chrbta a získať čo najlepšie umiestnenie.

Súboj o najsilnejšieho Slováka stavia na štart po jedinýkrát v sezóne profesionálov a amatérov. Práve Arnold Ferencz zaznamenal v posledných rokoch značný silový progres a môže skončiť naozaj pomerne vysoko. Uvidíme, kto všetko príde zabojovať do Šiah a pobiť sa o čo najlepšie umiestnenie.

Tak ako po minulé roky platí, že ak amatér skončí do piateho miesta, má možnosť po dohode s výkonným výborom SASIM súťažiť na niektorom z medzinárodných profi pretekov počas sezóny. A tohtoročnou novinkou bude, že ak niektorý amatér preukáže výnimočné silové schopnosti v jednotlivých disciplínach a potvrdí ich suverénnym víťazstvom na niektorom z kôl Slovenského pohára, môže byť automaticky presunutý medzi PROFI tím! Takže skutočne je tu motivácia nielen pre profesionálov ale aj amatérov!

Aké disciplíny čakajú súťažiacich?

A v akých disciplínach budú siláci súperiť? Dvíhanie ťažkej 130 kilogramovej oceľovej klady, mrtvé ťahy s hrubou oskou  /axel-náprava/ o váhe 280 kilogramov, kombinácia v nosení nákovy /105kg/, vreca /125kg/ a sudu /145kg/ bez použitia vosku, prehadzovanie 170 kilogramovej gule či ťahanie kamióna. Výborný výber skutočne ťažkých testov preverí každého a titul získa naozaj všestraný a silný atlét! Predsa, strongman nieje len hrubá sila ale aj dynamika a kondícia!

Pozrite si ako prebiehal súboj o najsilnejšieho Slováka v minulom roku.

Tešíme sa na Vás už túto sobotu v Šahách! Od 14-tej hodiny začína súboj o „Najsilnejšieho Slováka“! Príďte podporiť a povzbudiť svojho favorita! Tešíme sa na Vás všetkých!

Kto bude najsilnejší Slovák?