Križánek ovládol aj Mr. Universe: Slováka ocenila aj legenda kulturistiky!

Michal Križo Križánek si v IFBB Elite Pro pripísal ďalšie cenné víťazstvo. Len pred pár dňami sa konala v Španielsku súťaž Mr. Universe Pro, na ktorej sa zúčastnil slovenský kulturista po tom, čo zvíťazil na Arnold Classic Europe Pro Show. Križo získava nielen na Slovensku, ale vôbec po celom svete stále viac popularity. Na súťaže kam príde, je pasovaný okamžite za favorita na víťazstvo a to vďaka svojej výške a precízne vyformovanej svalovej hmote.

Mr. Universe je súťaž, ktorá vznikla v roku 1975, prvým víťazom sa stal Bob Birdsong, ktorý sa stal v rovnakom roku aj IFBB Pro svetovým šampiónom. V roku 1981 bola táto súťaž pred svojim opätovným spustením organizovaná poslednýkrát. Križo sa v našom exkluzívnom rozhovore pred odchodom do Marbelly vyjadril s obrovským rešpektom a túžbou po víťazstve.

Po niekoľkých rokoch sa znova vracia táto súťaž na scénu, myslím, že to bola pred 25-rokmi najprestížnejšia súťaž na svete. Veľmi sa teším, že sa znovu obnovila, takže mi bude obrovskou cťou ak sa mi tam podarí vyhrať,“ takže, to že bol mimoriadne spokojný po vyhlásení výsledkov asi ani netreba opakovať.

Zdroj: Instagram/Michal Križánek

Michal Križánek uspel v nabitej konkurencii, ktorú tvorili na prvých miestach v mužskej súťaži najmä českí športovci. Na druhom mieste totiž skončil Pavel Koukal, tretí bol René Gorol a na piatom mieste za Španielom Blancom sa umiestnil Tomáš Kašpar.

Slovenského športovca pochválila aj legenda boybuildingu, kráľ súťaží 90-tych rokov, ktorý je držiteľom štyroch triumfov na Arnold Classic, člen siene Slávy IFBB – Flex Wheeler. Jeho vyjadrenie pod príspevok na instagrame, v ktorom bol Križo znelo jasne – „Wow“