KRISTÍNA JURICOVÁ: S týmto rokom som nadmieru spokojná

Kristíno, blahopřeji k úspěchu! Na MS ve fitness IFBB, které se konalo v dnech 30. 11. až 1. 12. v Bratislavě, se ti povedlo obhájit titul světové šampionky ve fitness žen nad 163 cm. Jak si to užíváš?

KRISTÍNA JURICOVÁ

Ahoj, veľmi pekne ďakujem! Užívam si to plnými dúškami! 😄 Podarilo sa mi to, o čom som dlho snívala, a to vyhrať všetky podstatné súťaže v jednom roku – MS a ME junioriek aj žien, plus Arnold Classic, takže s týmto rokom som nadmieru spokojná.

Co pro tebe znamená zvítězit na té největší soutěži doma, na Slovensku, před zraky všech, co tě nejvíc podporují?

Musím povedať, že som až takú podporu z publika nečakala a o to krajšie to pre mňa bolo. Predviedla som jednu z mojich najlepších zostáv a neskutočne som si to užila. Milujem, keď môžem odovzdať to, na čom som pracovala tak dlho nielen rozhodcom, ale aj publiku a zároveň cítim spätnú väzbu.

Jakožto ročník 2000 máš před sebou plno možností. Jsi stále juniorka, můžeš reprezentovat, ale výsledkově je těžké se ještě někam posunout. Jaká je tvá motivace pro rok 2020?

Nakoľko mi stále chýbajú do zbierky absolútne tituly, budem ďalej bojovať a skúšať uspieť aj v tomto smere. Keďže pri zisku absolútneho titulu ide iba o porovnávanie postavy, chcela by som zapracovať na svojich nedostatkoch, aby som bola v budúcom roku ešte lepšia.

KRISTÍNA JURICOVÁ

Jak hodnotíš letošní MS v Bratislavě po organizační stránce?

Súťaž hodnotím veľmi pozitívne, povedala by som, že šlo o jednu z top medzinárodných súťaží, na ktorých som sa zúčastnila. Všetko bolo veľmi profesionálne zvládnuté a Slovensko vďaka organizátorom zo SAFKST ukázalo, že patrí k špičke fitness sveta nielen výkonmi, ale aj schopnosťou zorganizovať MS.

Pro zajímavost, měla jsi možnost sledovat sestavu někoho dalšího? Čí sestava se ti líbila nejvíc?

Na tomto podujatí som videla takmer všetky zostavy a musím bez akéhokoľvek zaujatia povedať, že zostavy Sloveniek sa mi páčili jednoznačne najviac. Dominovali vo všetkých smeroch a zaslúžene boli hodnotené ako jedny z najlepších.

Máš někoho, kdo ti pomáhá s tréninkem, se stravou a se sestavou, nebo se připravuješ sama?

Celú prípravu od začiatku roka má ako tréner pod palcom môj otec. Zostavuje mi stravu, tréningy (s výnimkou gymnastiky), regeneráciu a zároveň mi je aj mentálnym koučom. Samozrejme, všetko spolu konzultujeme, meníme tak, aby mi to vyhovovalo čo najviac. Zostavu som si na začiatku roka navrhla sama, s tancami a doladením mi pomohla veľmi šikovná choreografka Zuzka Soukupová.

KRISTÍNA JURICOVÁ