Kontroverzný youtuber pobláznil svet bojových športov! Aký je tréningový plán Jakea Paula?

Je nenávidený i milovaný. Zaujal milióny fanúšikov vďaka svojej drzosti a odhodlaniu nastúpiť do ringu proti zvučným menám. Asi už tušíte, že reč je o youtuberovi Jakeovi Paulovi, ktorý je príkladom toho, že celebrity môžu zaujať nespochybniteľné miesto vo svete bojových športov. Vďaka jeho športovým ambíciám tak určite motivuje množstvo mladých ľudí, aby sa začali venovať pohybu a dávali si ciele, aj keď sa zdajú byť nesplniteľné. 

Paul má aktuálne boxerské skóre 4:0, keď sa zahrial v zápase s iným youtuberom AnEsonom Gibom, následne úspešne absolvoval zápas s basketbalistom z NBA Nateom Robinsonom a potom porazil bývalého bojovníka UFC Bena Askrena a Tyrona Woodleyho.

Jake aj napriek spochybňovaniu jeho výhier zvíťazil nad Woodleym či Askrenom a v oboch zápasoch predviedol, že boxovať vie a rovnako aj to, že je na vysokom stupni svojej fyzickej pripravenosti. Koniec-koncov to potvrdil aj legendárny Mike Tyson.

Paul podľa mnohých odborníkov boxu a bojových športov nedosahuje úroveň špičkových borcov, ktorí s ním nastupujú do zápasov. Aj preto mnohí z nich pochybujú o autenticite výsledkov jeho zápasov, no aj napriek všetkým pochybnostiam sa pozrieme na jeho tréningový plán, názor či je dobrý, alebo zlý, už necháme pochopiteľne na vás.

Týždenný plán 

PONDELOK – Miska ovsených vločiek a desať minút meditácie. Zabehnutie pár kilometrov, strečing, ľadový kúpel a spánok. Večer 20 kôl tieňového boxu, cvičenie rýchlosti a obratnosti. Potom cvičenie na stred tela a chrbta, po ktorom nasleduje strečing a ľadové kúpele.

UTOROK – Pre Jakea je to podľa neho zápasový deň. V ktorom boxuje 4 až 10 kôl podľa toho, v akej časti prípravy sa nachádza. Sparuje pritom proti dvom súperom, ktorí sa striedajú, aby svoju fyzičku posúval na vyššiu úroveň.

STREDA – Šprinty na futbalovom ihrisku, ľadové kúpele, masáže, strečing, bankovanie a kryoterapia.

ŠTVRTOK –  Ráno silový tréning a kondičný kruhový tréning. Večer sa vráti do boxerskej haly, kde odboxuje 10 až 20 kôl so záťažou.

PIATOK – Večer ľahší box.

SOBOTA – Ďalší deň, v ktorom sparuje a neskôr sa venuje intenzívnej joge.

Jake Paul prezradil fanúšikom aj diétu, ktorú počas tohto náročného programu udržuje.

Diéta

RAŇAJKY – Omeleta s kuracím mäsom, toastom a ovocím

OBED – Chudé kuracie mäso s ryžou, quinoa, losos. Na stole pritom nesmie chýbať zelenina.

VEČERA – Ryby, kuracie mäso, alebo aj čerstvé mäso, losie mäso.

fit plus, black friday, fitness, doplnky, vyziva, protein, zariadenia