Ikona naturálnej kulturistiky miluje tetovania: Na jeho chrbte nájdete aj vlajku Slovenska!

Kulturista Ken Ross je známy naturálny kulturista, ktorý publikum počas kariéry zaujal nielen svojou postavou, ale aj tým, že zbožňuje tetovanie. Austrálčan je preketárom a niekoľkonásobným šampiónom federácie INBA (International Natural Bodybuilding Association) PNBA (Professional Natural Bodybuilding Association), ktorú po celom svete propaguje. 

„V tejto organizácii som začal v roku 2007 a rýcho som zistil, že rodina Kakosovcou sú čestní a etickí ľudia, ktorí sú úplne oddaný naturálnej kulturistike a jej zákaldným hodnotám. Aj preto som chcel byť súčasťou tohto svetového fenoménu a budem ňou až pokiaľ neumriem,“ konštatoval Ross pre generationiron.com.

Tento muž sa zúčastnil na 118-tich podujatiach INBA v 13-tich krajinách sveta. Tetovania, ktoré má najmä na chrbte naznačujú, v ktorých krajinách po celom svete súťažil. Na svojom tele má aktuálne až trinásť rôznych vlajok, medzi ktorými nechýba ani Slovensko.

V rámci organizácie zároveň pracuje ako promotér pre juh Austrálie. Je INBA svetový veľvyslanec pre naturálnu kulturistiku a taktiež sa dostal do siene slávy INBA PNBA. Aj napriek tomu, že má 54 rokov stále sa plánuje aktívne zúčastňovať na súťažiach.

„Tento rok budem súťažiť na 20-tich podujatiach v siedmich krajinách. Vlajky jednotlivých krajín si nechám vytetovať na chrbát skôr ako sa zúčastním na konkrétnej súťaži,“ prezradil cieľavedomý Ken.

INBA a PNBA hostia podujatia Natural Olympia, v ktorých sa bojuje o peňažné výhry do výšky až 100-tisíc dolárov. Pre svetových naturálnych kulturistov je to v podstate vrchol na aký si môžu siahnuť.

Rozdielom oproti Mr. Olympia organizácie IFBB Pro League je v tom, že PNBA/INBA spolupracuje pred súťažiami s WADA (World Anti-Doping Agency), ktorá testuje účastníkov na prítomnosť drog či zakázaných podporných látok.

Absolútnym víťazom posledného ročníka Natural Olympia sa stal v Golden Nugget Las Vegas Hotel and Casino Paul Krueger.