Hvězda SAFKST Kristína Juricová o úspěchu na MS ve fitness 2018

Slovensko je dlouhé roky jednou z těch nejúspěšnějších zemí v IFBB International. Pokud bychom měli mluvit o slovenské škole, tak se díváme především na bikini fitness a fitness. Právě v těchto disciplínách „slovenské holky“ v posledních letech opravdu excelují, což potvrzují počty cenných kovů, které domů vozí z ME nebo MS. Víkendový světový šampionát v Polsku to potvrdil. Hvězda SAFKST Kristína Juricová, kterou podporuje nadace STARS for STARS, na tom má velký podíl. Její výkony v kategorii fitness během celého roku ji zajistily také první místo v IFBB World rankingu. Žebříčku, který bodově hodnotí výsledky závodníků a závodnic v IFBB International a na konci roku finančně odměňuje desítku nejlepších. Jaké dojmy si čerstvá šampionka ve fitness přiváží z Polska? Jaké závody si užila v roce 2018 nejvíce? Co plánuje dál? Odpovědi na otázky naleznete v rozhovoru níže.

 

Letošní starty Kristíny spolu s výsledky:
Mistrovství Slovenska žen – 1. místo
Mistrovství Slovenska juniorů – 1. místo
Belt&road China- 1. místo
Nominační soutěž na MS žen – 1. místo
Mistrovství Evropy – 1. místo
Mistrovství světa – 1. místo

 

Kristíno, začínám gratulací. Wow, tobě se rok 2018 opravdu povedl a já ti k němu moc blahopřeji. Už to máš všechno za sebou, jaké z něj máš dojmy a jak jej hodnotíš?

Ďakujem, áno súhlasím, tento rok bol veľmi úspešný, no zároveň veľmi náročný. Už na začiatku jarnej sezóny som pozmenila tréningy, začala som viac trénovať s vlastným telom, čo malo úspech. Podarilo sa mi splniť ciele, ktoré som si určila, čomu som neskutočne rada, no jeden mi stále ostáva – chcela by som ešte úspešne absolvovať Majstrovstvá Sveta juniorov v decembri v Ekvádore a tým zakončiť jesennú sezónu.

Jakou soutěž sis letos dokázala nejvíc užít a čím byla jiná, než ty ostatní?

Najviac som si asi užila jarný Európsky šampionát žien. Túto súťaž, ktorá sa koná na tom istom mieste v španielskej Santa Susanne som absolvovala už po tretí krát, no stále má svoje čaro. Výborná atmosféra, aj organizácia podujatia, k tomu skvelá partia a podpora zo slovenského tímu napomohli k získaniu môjho druhého titulu Majsterky Európy žien.

Jsi nejen světovou a evropskou šampionkou, ale také vítězkou rankingu pro rok 2018 v kategorii fitness. Jak tento nový projekt (ranking) ovlivnil tvůj přístup k závodění a výběru soutěží, na které se nachystáš?

Samozrejme ma potešilo a určite aj motivovalo, keď som sa dozvedela o vytvorení Rankingu 2018 aj pre fitness. Preto už na začiatku roka som si v rámci možností určila súťaže, ktorých sa chcem zúčastniť a tým pádom zabojovať o čo najlepšie umiestnenie v rankingu.

Co bude dál? Jak moc si tenhle úspěch užiješ a s čím půjdeš do roku 2019?

Ako som už spomínala čakajú ma ešte MSJ v Ekvádore, kde chcem tiež uspieť, tak si to ešte moc neužívam. Potom bude určite čas na oslavovanie, oddych a plánovanie budúcnosti. Ak budem zdravotne v poriadku, tak môj rok 2019 bude vyzerať veľmi podobne ako tento aktuálny. Keď bude známy kalendár súťaží IFBB na rok 2019 tak si vytvoríme vlastný kalendár, kde určite zaradíme najdôležitejšie súťaže ako sú Majstrovstvá Európy a Sveta. Vyhodnotíme si rok 2018, možno niečo zmeníme v príprave, aby som bola ešte lepšia a mala tak šancu obhájiť pozície získané v tomto roku. V zbierke úspechov mi chýbajú absolútne tituly, čo je pre mňa motivácia naviac.

 

Kristína Juricová – mistryně světa ve fitness pro rok 2018. Zdroj: Eastlabs.sk