Fitness a Bikini Olympia 2015 (VÝSLEDKY)

Na 51. ročníku Olympia Weekendu v americkom Las Vegas (Nevada) ako prvé absolvovali v piatok 18. 9. semifinálovú i finálovú časť súťaže profesionálne pretekárky v kategóriách fitness a bikini. Ktoré z nich napokon slávili víťazstvo?

Fitness Olympia 2015

Právo štartu na 21. ročníku Fitness Olympia si vybojovalo 14 pretekárok. Úlohu favoritky naplnila Oksana Grišina, ktorá tak obhájila vlaňajšie prvenstvo. Sympatická Ruska, žijúca dlhodobo v USA, predviedla tradične náročnú a choreograficky atraktívnu voľnú zostavu. Grišina nestrácala ani postavou, kde upútala najmä peknou symetriou a kvalitou svalstva.

Druhé miesto obsadila rutinovaná Američanka Tanji Johnson, ktorá si tak zopakovala svoje umiestnenie z rokov 2009 a 2011. Na stupňoch víťazov stála i v rokoch 2013 a 2014, kedy dosiahla na bronz.

Tretiu priečku si vybojovala Myriam Capes, ktorá si v porovnaní s vlaňajškom polepšila o dve miesta.

VÝSLEDKY

Oksana GrišinaOksana Grišina

Tanji JohnsonTanji Johnson

Myriam CapesMyriam Capes

Bikini Olympia 2015

Na šiesty ročník Bikini Olympia nastúpilo 32 pretekárok. Podľa organizátorov v doposiaľ najtvrdšej konkurencii (kvalitou i početnosťou štartového poľa) obhájila prvenstvo Američanka Ashley Kaltwasser, ktorá tak získal už svoj tretí titul v rade.

Na stupne víťazov vystúpili aj Janet Layug (2.), ktorá si tak zopakovala umiestnenie z vlaňajška, a nová tvár Courtney King (3.).

Češka Vladimíra Krásová skončila pri svojej doposiaľ tretej účasti na Olympia Weekende ex aequo na 16. mieste.

VÝSLEDKY

Ashley KaltwasserAshley Kaltwasser

Janet LayugJanet Layug

Courtney KingCourtney King

KrasovaVladimíra Krásová

Obsiahle fotogalérie z Olympia Weekendu 2015 nájdete aj TU, TU, TU, TU a TU.