Dočkáme sa návratu Kai Greena na tohtoročnú Olympiu?

Máme tu dohady, ktoré sa objavujú vo svete fitness a bodybuildingu už asi každoročne. Dotýkajú sa však tentokrát pravdy aspoň okrajovo? Pokiaľ máš prehľad vo vodách profesionálnej kulturistiky, meno Kai Greene ti určite bude čosi hovoriť. Jeho meno sa rok čo rok spája najmä s prestížnou súťažou Mr. Olympia, ktorej sa nezúčastnil už sedem rokov. Naposledy sme ho tam mohli vidieť v pomerne vyhrotenom súboji s jeho večným rivalom Phil Heathom, ktorý nad Kaiom vyhral v tom roku už tretí krát po sebe.

V snahe vyhnúť sa možnosti toho, žeby zažil možnú “potupu” tým, že skončí pri Philovi druhý po štvrtý raz za sebou, sa odvtedy ďalších súťaží Mr. Olympia nezúčastnil. Zaznamenal ešte niekoľko úspechov na Arnold Classics, ale už nejaký čas sme ho na pódiu v rámci reálneho súťaženia vidieť nemohli.

Kai Greene sa však kulturistike samozrejme venovať neprestal a aj vo svojich 46-tich rokoch zostáva stále vo vrcholovej forme. Fanúšikovia si jeho prítomnosť mohli odvtedy užívať najmä na pozícii hosťa, kde Kai stále dokáže predviesť extrémne umeleckú show, ktorou je v kulturistickom svete tak populárny.

Napriek tomu, že sa pochopiteľne na Olympiu od roku 2014 nikdy neprihlásil, organizátori zvyknú veľké mená pozývať sami, čo bolo v jeho prípade takpovediac samozrejmosťou. Je pravdepodobné, že takúto prihlášku dostane Kai aj teraz v roku 2021, pričom sa objavujú tradičné dohady.

Uvidíme Kai-a konečne opäť súťažiť na Mr. Olympia?

Samozrejme, podobné otázky sa netýkajú čisto jeho účasti na Olympii, ale ľudia sa zamýšľajú nad tým, či sa Kai Greene vráti na pódiá celkovo.

Každý rok sa vynárajú teórie i články podobné priamo tomu, ktorý práve čítaš. Avšak podľa aktuálneho stavu Kaiových sociálnych sietí môžeme tieto teórie reálne o čosi oprieť. Nedá sa nevšimnúť si, že rodák z Brooklynu v súčasnosti vyzerá byť napriek svojmu veku vo svojej životnej kondícii.

kai greene, mr.olympia,

Je iba náhoda, že svoju momentálnu formu porovnáva práve s tou z roku 2014, kedy naposledy stál proti Phil Heathovi? Pripravuje nás takýmito podsuvkami na niečo, čo zatiaľ oficiálne nezverejnil? Ďalším nepriamym dôkazom môže byť zároveň aj nasledujúce video, ktoré zachytáva práve Phila Heatha v jeho “odvekom” súboji s Kaiom.

kai green, phil heath,

KAI VS. PHIL. Znamenajú tieto popisy skutočné plány alebo ide len o provokáciu a vytvorenie umelého nadšenia u fanúšikov? Netreba zabudnúť na to, že Kai podobné narážky už v minulosti mal, čo sa (ako všetci vieme) nikdy nepretavilo do reality. Tentokrát by to však naozaj mohlo byť o inom!

Phil Heath – Kai Green kde si? Ideme sa najesť? Počul som, že si na Floride. Kai Greene – Nie, nie som. A ty si kde? Prídem za tebou. KAI VS PHIL

Tohtoročná súťaž Mr. Olympia by mala podľa aktuálnych zverejnených informácií prebiehať v rozmedzí dátumov 5. až 10. Októbra 2021. Ak by sa jej Kai Greene naozaj zúčastnil, bol by pravdepodobne najstarším závodníkom tohto roka.

Síce sedemnásobný Mr. Olympia Phil Heath nepatrí už zrovna medzi tých najmladších bodybuilderov, ale oproti Kaiovi má stále o 5 rokov menej. Obaja borci na sebe stále tvrdo makajú a ich stret by tak bol nielen nostalgickým, ale určite aj poriadne napínavým. Ak by sa Kai Greene na pódium skutočne vrátil, ktovie, či by to bolo výhradne na jediný poslednýkrát alebo by v súťažení opäť aktívne pokračoval. Mnohí ho možno už odsúvajú na bodybuilderský dôchodok, ale podľa jeho počínania nám môže byť jasné, že svojou formou stále dokáže zatieniť aj o niekoľko rokov mladších jedincov.

Nebudeme si klamať, tento bodybuilderský súboj by sme si priali vidieť asi všetci. Stretne sa však Kai s Philom na jednom pódiu v Las Vegas konečne po toľkých rokoch? Budeme vás samozrejme o všetkom informovať? 

letny vypredaj fit plus