Diétne experimenty s Joeom Roganom: Komentátor a herec odporúča „Mäsitú diétu“!

Joe Rogan je osobnosťou americkej smotánky. Tento americký komentátor UFC je aj hercom a moderátorom, ktorý sa od malička venoval bojovým umeniam. Je obľúbený aj vďaka jeho presvedčeniu, že skúsenosť je v mnohých smeroch tým najlepším učiteľom. 

V jeho známych podcastoch sa často s rôznymi vedcami venuje aj témam, ktoré priamo súvisia s cvičením. Medzi také patrí rozhodne aj strava a diéty, ktoré neraz skúšal praktizovať sám na sebe. V jednom z dielov jeho podcastu „The Joe Rogan Experience“ sa s producentom vegánskeho dokumentu Jamesom Wilksom a Chrisom Kresserom venovali osobnému diétnemu programu.

Joe prekvapil množstvo fanúšikov vlastným plánom, ktorý sám dodržuje a rozhodol sa oň podeliť aj s ostatnými fanúšikmi. Najprv si povieme viac o princípoch, ktoré dodržuje pri písaní plánu. Najlepšie je podľa Rogana jesť veľa mäsa, najlepšie divinu. Ideálne je pridávať k nemu niečo pikantné (napríklad jalapeňos), mali by ste piť veľa vody a taktiež konzumovať veľa zeleniny.

ZDROJ: Instagram/Joe Rogan

Výživový plán podľa Rogana:

Raňajky – Vajcia, Zelenina

Obed – Kuracie prsia, Quinoa, Kel

Večera – Losie mäso, Jalapeňos, Zemiaky

Snack – Ovocie, Vajcia, Ovsené vločky

K tomuto plánu je podľa fitnessvolt.com, z ktorého sme brali inšpiráciu potrebné vedieť aj to, že Rogan obľubuje mäso z Losa, v našich končinách sa dá nahradiť inou divinou. Taktiež miluje lososa, ktorý je plný bielkovín a verí tiež tomu, že vo vajciach, ktoré vyprodukovali sliepky z voľného chovu je poriadny rozdiel oproti bežným zo supermarketu.

A v neposlednom rade stavia na zelenine, najmä kvôli jej účinkom v zmysle zdravia.

Mäsitá diéta

Začiatkom roka 2020 sa Rogan rozhodol jesť jeden mesiac len mäso, vajcia a syr. Vyhýbal sa zelenine, ovociu alebo sacharidom. O tomto type diéty sa dozvedel z podcastu Jordana Petersona, v ktorom Peterson deklaroval, že jeho dcére sa po nasadení spomínanej diéty zlepšil zdravotný stav. Jeho dcéra totiž trpí autoimunitnou poruchou zvanou reumatoídna artritída.

Zdroj: Instagram/Joe Rogan

Rogan po experimente konštatoval, že najväčšou výhodou tejto diéty bolo to, že hladina jeho energie zostala rovnaká počas celého dňa. Na pokrytie svojich potrieb v zmysle mikroživín sa spoliehal na doplnky, ako sú vitamíny, aminokyseliny a rybí olej. Joe tiež potvrdil, že sám pocítil výrazné pozitívne zmeny zdravotného stavu, keďže trpí rovnako autoimunitnou poruchou, ktorá postihuje najmä jeho ruky a nohy.

Rogan často mení diéty, raz je to nízkosacharidová, inokedy zas okrem už spomínaných programov pracuje aj s prerušovaným pôstom. Rogan si je vedomý, že jeho telo potrebuje aj iné živiny, aj preto v jeho jedálničku nechýbajú multivitamíny, vitamín B12, D3, rybí olej DHA, CBD, kreatín či srvátkový proteín.

Tréningovému plánu tohto zaujímavého chlapíka sa povenujeme neskôr. Nateraz dúfame, že sme vás inšpirovali, prípadne sme vám ponúkli iný pohľad na diéty a experimentovanie s nimi podľa odskúšaného manuálu Joea Rogana.

fit plus, fitness, doplnky, sveltus, cvicenie, trening, kettlebell, bradla, plyobox