Dajte zbohom tréningovej rutine! Tieto pomôcky oživia váš tréning doma aj vo fitku

Aj vy milujete ten pocit, keď si dáte poriadne do tela? Aj najväčší fitness nadšenec však občas premýšľa nad zvýšením svoje motivácie, výkonu a ako urobiť z tréningu väčšiu zábavu. Práve pre to je skvelé, že v tréningoch sa fantázii medze nekladú, treba len skúšať, objavovať nové veci a užívať si to. Výborným oživením tréningov či už doma alebo vo fitku sú rôznorodé pomôcky na cvičenie, ktoré ocenia ako muži, tak aj ženy.

red week, fit plus, valentin, vypredaj, pomocky, fitness

Ktoré fitness pomôcky by ste mail určite skúsiť a zaradiť do svojej fitness výbavy?

Gumové alebo látkové expandery – Sveltus Elastiring

Parádny nástroj ako si zacvičiť doslova kdekoľvek. S balíčkom 4 odporov expanderov zvládneš tréning na všetky časti tela. Ich veľkou prednosťou je skladnosť, prenosnosť a kompaktnosť. Vieš si ich tak vziať nielen do fitka ale aj na internát, chatu či dovolenku a pod. Navyše pri tréningoch s vlastným telom zapojíš svaly, ktoré pri cvikoch na strojoch nezapájaš.

 

Popruhy na cvičenie – Sveltus Suspender červeno/čierne

Je ich plný YouTube, Instagram, TikTok…videí, ako cvičiť s popruhmi. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že ide o nudnú pomôcku, ktorú nijako nevyužiješ, no opak je pravdou. Zachyť si popruhy o dvere či strom a o tréning plný zábavy a silových cvikov máš postarané.

INŠPIRÁCIU AKO CVIČIŤ SO ZÁVESNÝM SYSTÉMOM NÁJDETE AJ VO VIDEU NIŽŠIE:

 

Gymnastická fit lopta – Sveltus Gymball

Gymnastická lopta je ideálnym riešením pre obohatenie každodenných tréningov. Je vhodná pre všestranné využitie pri fitness, kardio a rehabilitačných cvičeniach. Perfektne sa hodí pri zlepšovaní a posilňovaní funkčnosti stredu tela (core), ale hravo ju využiješ aj pri tréningu zadku alebo poslúži ako stolička, ktorá ťa prinúti k správnemu držaniu tela. Okrem toho je vhodná pre cvičenia tehotných žien.

Objav mega výpredaj fitness pomôcok + široký výber darčekov. 💪

red week, fit plus, valentin, akcia, vypredaj, pomocky, valentyn, zdenka havettova

Funkčné záťažové vrece, bulharské

Ak vám nestačí robiť drepy či iné funkčné cviky s vlastnou váhou, nemusíte nútiť deti, aby vám počas tréningu doma sedeli na ramenách. Zaobstarajte si pohodlné a praktické bulharské vrece, s ktorým sa poriadne zapotíte.

 

Závažie na zápästie/členok

Tréning brucha? Zadku či nôh? Pridajte si trochu záťaže, aby váš tréning nabral nový rozmer. Závažia ľahko a bezpečne upevníte na členky a zápästia pomocou suchého zipsu.

Hrazda do zárubne Sveltus

Len ťažko by sme asi hľadali chlapa, ktorý nemá alebo niekedy nemal doma hrazdu. Má široké spektrum využitia, odcvičíte na nej mnoho cvikov a je cenovo nenáročná. Navyše je maximálne skladná, takže doma nebude obťažovať žiadneho z vašich rodinných príslušníkov. Dverná lišta, ktorá sa prispôsobuje rámom so šírkou 62 až 96 cm. Je ideálna pre prácu na chrbte, ramenách, bicepsoch, prsných svaloch.

Švihadlo PVC Sveltus

Či už si potrebujete len tak zaskákať a rozprúdiť tep alebo švihadlo využívate ako efektívnu súčasť HIIT či CrossFit tréningu…táto malá šikovná pomôcka by určite nemala chýbať u vás doma. Švihadlo je skvelý nástroj nielen v rámci kardia, ale pomáha aj zlepšovať koordináciu tela. Pri intenzívnom cvičení na švihadle navyše spálite nemálo kalórií.

Záťažová vesta Sveltus

Vedeli ste, že len nosenie záťažovej vesty zvyšuje energetický výdaj?

Podľa štúdií vykonaných na športovcoch v USA je zvýšenie energetického výdaja s pridanou záťažou (záťažová vesta) v rozmedzí 11 až 13 %!

Vynikajúca je na dynamické rozcvičovanie sa a zvyšovanie záťaže v období stagnácie.

Kde môžete záťažovú vestu využiť? V krátkosti povedané – skoro všade :

➡️ počas chôdze

➡️ počas behu po rovine, do kopca, do schodov, či na bežeckom páse

➡️ v tréningu na švihadle

➡️ v silovom tréningu – pri premiestňovaní činky

➡️ počas hier – basketbal, futbal, volejbal, badminton, hokej a ďalšie – začať s 1 kg

Puzdro na smartphone Sveltus

Dajte zbohom nepríjemnému a znervózňujúcemu pocitu, ktorý vám prináša skákajúci telefón vo vrecku. Počas behu, outdoor tréningu či turistiky. Jednoducho mobil vložte do puzdra, upevnite na ruku pomocou suchého zipsu a vyberte sa za aktivitou!

Kvalitný masážny valec – Sveltus Masážny valec Grid

Nezabúdajte na rozcvičenie a regeneráciu! Masážny valec je ideálnym spôsobom ako svaly zahriať pred tréningom (okrem rozcvičky) a tiež dopriať im náležitú starostlivosť po namáhavom cvičení. Jednotlivé body valca pôsobia na svaly a kopírujú pohyb „prstov maséra“. Pravidelným „foam rollingom“ skrátite trvanie svalovice a predídete zraneniam.

Objav mega výpredaj fitness pomôcok + široký výber darčekov. 💪