Crossfit je in

Prečo by sa mali deti učiť aj vzpieranie a gymnastiku?

1.11.2015

Za normálnych okolností by dvaja chlapi po práci zamierili na pivo a ak by sa aj náhodou ocitli v posilňovni, pravdepodobne by si merali silu v benčprese. My s kolegom v malom fitku, v ktorom pracujeme, sme sa však rozhodli skúsiť verziu vzpieračského nadhodu z visu a hneď sme aj začali nakladať činku pred očami prichádzajúcich klientov, z ktorých niektorí ani neverili, že to železo na stojane dokáže niekto zodvihnúť.

 MeBASEgymTlakAutor článku počas súťaže.

Nie je nič zlé na tom odfotiť niečo mobilom a dať to na sieť, hlavne ak to má nejaký cieľ. Napríklad naučiť ľudí muscle up na kruhoch, alebo zachytiť správnu vzpieračskú techniku. Gymnastické cviky a pohyby, ktoré boli kedysi súčasťou telesnej výchovy alebo výcviku na povinnej vojenčine k nám vďaka moderným fitness trendom prichádzajú v novej podobe, s anglickým názvom a video návodmi, ako ich správne vykonať, alebo aspoň získať čo najviac fanúšikov na sociálnych sieťach.

Módne oblečenie a vybavenie tiež priláka ľudí, aj keď pochybujem, že všetci z nich budú cvičiť. Neskôr však pochopia, že cvičenie pomáha udržať aktívnu telesnú hmotu (svaly) a tým spomaľuje starnutie. Na jednej súťaži som nedávno stretol 14 a aj 64-ročného „crossfiťáka“ – pripadalo mi neuveriteľné, že je medzi nimi 50 ročný rozdiel!

 redlipodpis