Čo robí Miška Pavleová v čase pandémie + tréning nôh v domácich podmienkach

Ako sa úspešná slovenská fitneska vyrovnáva s neexistujúcou súťažnou sezónou, ako trénuje a čo je v týchto dňoch jej prioritou.

Na minuloročných novembrových Majstrovstvách sveta vo fitness v Bratislave patrila k najúspešnejším pretekárkam. Okrem titulu majsterky sveta v kategórii fitness žien do 163 cm získala Michaela Pavleová aj absolútne víťazstvo, jedinú trofej, ktorú ešte vo svojej zbierke nemala.

Ako presne bude vyzerať jarná súťažná sezóna 2020 bolo tak trocha „vo hviezdach“. „Keďže ma tento rok čakajú maturity, moja účasť na jarných súťažiach závisela od toho, či by sa mi podarilo dostať do zodpovedajúcej formy popri štúdiu,“ vysvetľuje Miška. V januári začala klasickú prípravu. S trénerom si stanovili tréningový plán a stravu, ale situácia s pandémiou prípravu viac-menej ukončila.

Pandémia koronavírusu, ktorá v tomto období ovplyvnila životy miliónov ľudí na celom svete a neobišla ani naše zemepisné šírky, sa negatívne podpísala aj na živote športovcov. Pravdepodobne neexistuje športová disciplína, v ktorej by neboli prerušené súťaže a narušená obvyklá príprava športovcov. „V tomto období je to pre mňa veľmi náročné. Nemám kde inde trénovať, ako doma v byte a to ma veľmi nebaví. Našťastie mám doma zopár pomôcok na cvičenie, ako sú jednoručky, činky, gumy a podobne, ale je to málo a nepostačuje mi to k plnohodnotnému tréningu,“ vysvetľuje Miška svoju situáciu a dodáva. „Oproti tomu, na čo som bola zvyknutá, som veľmi zvoľnila, ale nezastavujem úplne a trénujem podľa možností, chute a nálady.“

Opatrenia s celosvetovou pandémiou však v Miškinom prípade ovplyvnili aj ďalšiu oblasť jej života. Zatvorenie škôl skomplikovalo jej prípravu na maturitné skúšky. „Nie je pre mňa ľahké študovať takýmto štýlom a pripravovať sa na maturity samostatne, bez pomoci učiteľov. Keď mi niečo nie je jasné, musím si to nájsť a doštudovať sama, hlavne čo sa týka odborných predmetov (Miška študuje na obchodnej akadémii – pozn. red.). Samozrejme s radosťou som privítala zrušenie písomných maturít 🙂 a som zvedavá ako dopadne ich zvyšná časť,“ dodáva.

Napriek náročnej školskej príprave si Miška našla čas a podelila sa s čitateľkami M&F o tréningový plán pre cvičenie nôh v domácich podmienkach. Okrem toho má natočených zopár ďalších tréningov na doma a na jej instagramovom účte @michaelapavleova_ifbb budú pribúdať vraj ďalšie inšpirácie.

TRÉNING NÔH PODĽA MIŠKY

CVIK  SÉRIE  OPAKOVANIA
Drepy s olympijskou tyčou (namiesto tyče možete použiť batoh so závažím alebo gumou na nohy) 4 15
Drep naširoko s kettlebellom alebo jednoručkou 4 12
Rumunský mŕtvy ťah s jednoručkami 4 12
Výpady s jednoručkou 4 15 (každou nohou)
Zakopávanie s gumou (na štyroch na zemi) 4 15 (každou nohou)
Drep s výskokom (s gumou na nohách) 3 do zlyhania

 

foto: EastLabs.sk, archiv M.P.