Bude Phil Heath na Mr. Olympia 2019???

Tento týždeň sa v kulturistickom svete rozpútala opäť debata, či bude Phil Heath na Mr. Olympia 2019. Phil ešte minulý rok (2018) uviedol, že na Mr. Olympia 2019 štartovať nebude, písal o tom aj náš kolega Honzo Kavalír v článku „Bude PHIL HEATH závodit na Mr. Olympia 2019? Odpověď je NE“ ale to nemusí byť také jednoznačné…

Bude Phil Heath na Mr. Olympia 2019???

Phil Heath Mr. Olympia 2019

„Nejaké cheat meal pre Phila než začne dieta“. Instagram storie partnerky Phila Heatha, ktorý vyvolal polemiku o jeho možnej príprave na Mr. Olympia.

Celú polemiku odštartovala partnerka Phila Heatha na Instagrame. V jednom zo svojich stories uviedla: “ Robím Philovi nejaké cheat meal než začne diéta. Sangria s čerstvým mangom a čučoriedkami. Bruschetta. Ďatle so slaninou a parmezánom. Hovädzí steak s pečenými zemiakmi“ a označila Hany Ramboda v príspevku s dodatkom – „dieta začína zajtra tréner“.

Každý skalný fanúšik profi kulturistiky vie, že Hany Rambod je Philov tréner a poradca, doviedol ho k 7. titulom Mr. Olympia.

Tento príspevok zaujal mnohých nadšencov kulturistiky a tí začali polemizovať, čo to znamená.

Mnoho otázok, žiadna odpoveď (zatiaľ)

Tento príspevok vyvolal niekoľko otázok a špekulácií. Akú diétu začína Phil keď už teraz vyzerá vo veľmi dobrej forme? Prečo začína dietu, ak neplánuje súťažiť? Prečo sa Philova partnerka odvoláva na Hany Ramboda?

Samozrejme, je viacero možných odpovedí. Tento príspevok totiž nehovorí nič konkrétne. Možno sa Phil iba pripravuje na nejaké exibičné vystúpenie a chce byť v dobrej forme. Možno pripravuje niečo pre svoj web – Phil je pomerne aktívny na sociálnych sieťach a má niekoľko programov aj mobilnú aplikáciu. Alebo iba jednoducho hrajú hru na mačku a myš a tešia sa, ako hýbu nitkami a nechajú nás fanúšikov v napätí. Prípadne iba mútia vody a priťahujú pozornosť, ktorá je vo svete biznisu veľmi dôležitá…

Phil Heath na Mr. Olympia 2019 – že by predsa?

K tejto polemike sa pridáva Dave Palombo, výrazná osobnosť svetovej kulturistky, bývalý profesionálny kulturista, teraz tréner a novinár.

V prvom rade, prečo je tento príspevok taký „podozrivý“ a môže naznačovať jeho prípravu na Mr. Olympa je fakt, že do súťaže je približne 14 týždňov, čo je zvyčajný čas, kedy sa Phil začína pripravovať na Olympiu. Je možné aj to, že po tom, čo videl Shawna Rhodena na exibičnom vystúpení na Pittsburt Pro 2019, ktoré vyvolalo obrovskú mieru negatívnych reakcií v celom kulturistickom svete – svoje sklamanie veľmi jasne vyjadrili napríklad Shawn Ray, Jay Cutler, Bob Chicerillo a ďalší (všetci sa zhodli, že takáto prezentácia úradujúceho Mr. Olympia je hanbou pre kulturistiku) sa možno Phil rozhodol opäť zabojovať o titul (viacerí neveria, že po takejto prezentácii dokáže Shawn Rhoden zopakovať formu z predchádzajúcej Olympie).

Ak ste ešte video Shawn Rhodena na Pittsburg Pro nevideli, tu je:

Biznis je biznis

Ďalším dôležitým faktorom, kvôli ktorému je možné, že Phil bude na Olympii súťažiť sú peniaze. 400 tisíc dolárov, ktoré tesne Philovi unikli čakajú na svojho majiteľa. Povedzme si pravdu. Phil bol na minuloročnej Olympii v skvelej forme. Jeho problémom bolo brucho, za ktoré ho pravdepodobne rozhodcovia „potrestali“. Ak dokáže túto stránku svojej postavy zlepšiť, bude pre ostatných súperov veľmi ťažké Phila poraziť. Uvedomme si! Phil vyhral Olympiu už 7 krát! A to je ďalší dôvod, prečo to skúsiť. So ziskom 8 titulov by vyrovnal rekord Lee Haney a Ronnie Colemana.

Uvidíme, či Phil nakoniec na Mr. Olympia štartovať bude, ale ja si myslím, že áno. Má všetky predpoklady aj dôvody súťažiť. Teraz, po tom čo Shawn Rhoden ukázal, že je ľahko zraniteľný a možno sa ani nestihne na Olympiu pripraviť, je o dôvod naviac. Navyše, Shawn sa v minulosti o Philovi nevyjadroval veľmi lichotivo. Osobná pomsta môže byť ďalším dôvodom.

Strata titulu Mr. Olympia a jeho opätovné získanie sa podarilo v histórii iba dvom ľuďom – Arnoldovi, na kontroverznej Olympii v 1980 a Jay Cutlerovi. Podarí sa to tento rok Philovi Heathovi? Vyrovná tým historický rekord 8 titulov Mr. Olympia a zoberie prémiu 400 000 dolárov? To zatiaľ nikto nevie…

Bude Phil Heath na Mr. Olympia 2019?

Bude Phil Heath na Mr. Olympia 2019? Vráti porážku Shawn Rhodenovi z minulého roku? Vezme prémiu 400 tis. dolárov?