BORIS MLSNA: Ďakujem za vzornú reprezentáciu na MS mužov IFBB!

Na tohtoročných majstrovstvách sveta IFBB v kulturistike mužov (5.-11. 11., Fujairah, SAE) sa reprezentačnému výberu Slovenskej asociácie fitnes, kulturistiky a silového trojboja mimoriadne darilo. V nebývalo početnej a kvalitnej konkurencii vybojovali slovenskí kulturisti dve zlaté medaily. Majstrami sveta stali Vladimír Holota (kulturistika do 95 kg) a Tomáš Smrek (games klasická kulturistika do 175 cm); do šesťčlenného finále sa prebojovali aj ich reprezentační kolegovia Peter Tatarka (4. v classic physique do 180 cm), Martin Sagan (5. v games klasická kulturistika nad 175 cm) a Ján Soták (6. v kulturistike do 85 kg).

Čerstvý majster sveta Vladimír Holota a Borisom a Gabrielou Mlsnovcami

Práve pätici úspešných slovenských reprezentantov na MS mužov 2019 IFBB sú predovšetkým venované aj nasledujúce slová prezidenta SAFKST Borisa Mlsnu.

Majstrovstvá sveta v kulturistike sú veľmi úspešne za nami. Ďakujem za vzornú reprezentáciu Slovenska a SAFKST a súčasne gratulujem majstrovi sveta Tomášovi Smrekovi, majstrovi sveta Vladovi Holotovi, 4. Petrovi Tatarkovi, 5. Martinovi Saganovi a 6. Janovi Sotákovi. Tieto dosiahnuté umiestnenia sú o to cennejšie, že vo väčšine kategórií bol nebývalý počet súťažiacich: Vlado Holota mal v kategórii 20 športovcov, Peter Tatarka 20, Martin Sagan 18 a Ján Soták až 37. Slovensko skončilo vďaka našim piatim športovcom v hodnotení národov na 9. mieste spomedzi 48 zúčastnených krajín. Za sebou sme nechali také kulturistické veľmoci, ako nepochybne sú Turecko, Španielsko, Nemecko alebo Francúzsko.

Ďakujem štátnemu trénerovi Rolovi Brosmanovi, ďakujem medzinárodným rozhodcom Gabike Mlsnovej a Ľubošovi Matejíčkovi. Gratulujem osobným trénerom.

Boris Mlsna, prezident SAFKST

Medailisti v kulturistike do 95 kg (zľava): 2. Arzeshmand (Irán), 1. Holota (SR), 3. Beljajev (Rus.)

Vladimír Holota

Medailisti v games klasickej kulturistike do 175 cm: 2. Sanchez (Guatemala), 1. Smrek (SR), 3. Hwang (J. Kórea)