Big Ramy ovládol Mr. Olympia aj po druhýkrát za sebou! Tento rok sa prepisovala história

Mr. Olympia je súťaž, ktorú ak väčšina ľudí v posilňovniach po celom svete nevidela, tak o nej minimálne počula. Každoročná kompetícia, ktorá svoj vznik datuje od roku 1965 pokračovala svojou ďalšou edíciou aj tento víkend. Organizátorom je IFBB a asi najznámejším víťazom, je sedemnásobný šampión Arnold Schwarzenegger, ktorý v nej uspel v rokoch 1970-75 a neskôr aj v roku 1980. Stal sa jej vôbec najmladším víťazom vo veku 23 rokov. Mr. Olympia sa tento rok vysielala výlučne cez internet prostredníctvom plateného PPV.

Súťaž sa konala v roku 2021 v Orange County na Floride a posledný večer eventu bol beznádejne vypredaný. Víťazom sa stal obhajca minuloročného titulu Mamdouh „Big Ramy“ Elssbiay z Egypta, ktorý sa najprestížnejšej kulturistickej udalosti zúčastnil celkovo po ôsmykrát v kariére a po druhý raz obsadil prvé miesto. V histórii Mr. Olympia sa podarilo obhájiť svoje víťazstvo Arnoldovi Schwarzeneggerovi, Leeovi Haneymu, Dorianovi Yatesovi, Ronniemu Colemanovi či Philovi Heathovi, aktuálne sa tak k týmto zvučným menám pridal aj Elssbiay.

Big Ramy

O prvenstvo sa bil spoločne s Brandonom Currym. Bývalý rybár, ktorý predtým ako sa začal profesionálne venovať kulturistike manuálne pracoval, si odniesol za prvenstvo 400-tisíc dolárov, Brandon Curry 150-tisíc a tretie miesto obsadil borec Hadi Choopan.

Big Ramy

V kategórii Classic Physique si udržal titul Chris Bumstead, ktorý svoje prvenstvo poľahky obhájil proti vychádzajúcej hviezde Terrencovi Ruffinovi a za sebou na treťom mieste nechal aj Breona Ansleyho.

chris bumstead mr olympia 2021

Chris Bumstead na Mr.Olympia 2021

V bikinách bola najlepšou pretekárkou Jennifer Dorie, bývalá šampiónka Ashley Kaltwasser získala tento rok v Orange County tretie miesto.

V kategórii Men´s Physique získal prvenstvo Brandon Hendrickson. Na rozdiel od jeho posledného triumfu na Mr.Olympia, tentokrát na pódiu pôsobil veľmi pokojne, ba až chladne a žiadny z borcov, ktorý si s ním chcel merať sily ho ani na sekundu nerozhodil. Titul tak i tento rok úspešne obhájil, čo ho urobilo vo svojej kategórii trojnásobným celkovým víťazom.

V divízii fitness triumfovala Whitney Jones, ktorá získala 50-tisíc dolárov.

Whitney Jones na Mr.Olympia 2021

Whitney Jones na Mr.Olympia 2021

V kategórii Women´s Physique zvíťazila Sarah Villegas . Prvýkrát v histórii pretekárky bojovali o triumf aj v disciplíne Wellness, ktorú ovládla kráska Francielle Mattos. Podľa odborníkov z NPC News Online sa táto divízia líši od ostatných ženských disciplín tým, že sa zameriava viac na svalovú hmotu, ktorú majú súťažiace v oblastiach pod pásom.

Francielle Matto

Zdroj: Instagram/Francielle Mattos

fit plus, sutaz, oktober, 2021