Bánovský silák: novým profesionálom Štefaňák!

|text: PAVOL GUGA

Banovsky nastup

Banovsky gula

V strede podujatia dostal zabrať chrbát našich zúčastnených pretekárov. Mŕtve ťahy s osobným automobilom preverili silu tejto časti tela. Až pätica nebola schopná predviesť ani jeden zdvih. Ľubo Griglák s neuveriteľnou ľahkosťou predviedol jedenásť zdvihov a pripísal si tak najviac bodov. O jeden zdvih zaostal Zlatner (10 x), duo Štefaňák – Pohlodek si delilo tretiu priečku za osem zdvihov.

Banovsky deadlift

Predposledným sústom bolo ťahanie kamióna, ktorý tradične v Bánovciach patrí medzi najťažšie na Slovensku. Je to zapríčinené najmä nerovnosťou terénu. To ale neplatilo pre perfektne pripraveného Maroša Štefaňáka, ktorý trasu 12 metrov prebehol za neuveriteľných 21,18 sekúnd! Druhý v ťahaní skončil Zlatner (25,76s), tretie miesto patrilo Derkačovi (27,51s). Nešťastne sa ťahanie kamióna skončilo pre domáceho Petra Kováča, ktorý si privodil zranenie achilovky. Želáme mu mnoho síl a skoré uzdravenie!

Banovsky kamion

Záver patril silnému úchopu. Strongmani ale nenosili tradičné kufre. Braňo Golier pre nich pripravil autofúrik. Ani v tejto disciplíne nenašiel premožiteľa Maroš Štefaňák a nechal za sebou aj druhého Vrtala či tretieho Grigláka.

Víťazom na Bánovskom silákovi sa teda stal Maroš Štefaňák, ktorý toho roku našiel premožiteľa iba v Kajali. Ostatné kolá boli pre neho úspešné a zo siedmych kôl si tak pripísal šesť tohtoročných prvenstiev. V súčte bodov ho tak už nik nepredstihol a stal novým profesionálnym pretekárom Slovenskej asociácie silných mužov. V zimnej príprave bude musieť nabrať nejaké to kilo kvalitnej svalovej hmoty a zapracovať na svojich nedostatkoch. Uvidíme, ako sa mu bude medzi profesionálmi dariť. Želáme mu veľa šťastia a sily!

Druhé miesto obsadil Ľubo Griglák. Je veľká škoda, že sme ho nemohli vinou zranenia vidieť na viacerých podujatiach. Krásnym striebrom z pomerne ťažkej a náročnej súťaže sa vrátil vo veľkom štýle a dúfame, že v budúcom roku bude atakovať postupovú pozíciu, ktorá mu v minulom roku tesne odišla.

Na tretí stupienok si vystúpil Zlatner. Ten sa tento rok zúčastnil len na štyroch kolách a bolo by zaujímavé vidieť, koľko bodov by nazbieral pri vyššej účasti. Ako ostatní pretekári, aj Zlatner predviedol bravúrny výkon a len drobné zaváhania ho obrali o prvenstvo na pretekoch. Zaujímavý bude hlavne budúcoročný súboj tria Griglák – Zlatner – Piros!

Banovsky zaverecna

Výsledky: 1. Maroš Štefaňák 65 b – nový profesionál SASIM, 2. Ľubomír Griglák 59 b, 3. Zsolt Zlatner 57 b, 4. Miroslav Pohlodek 53,5 b, 5. Ivan Derkač 52,5 b Ukr., 6. Peter Očovay 50,5 b, , 7. Denis Hanák 42,5 b, 8. Tomáš Piros 40 b, 9. Mário Fuska 36 b, 10. Jožko Vrtal 30,5 b, 11. Pavol Horňák 24,5 b, 12. Martin Netušil 18,5 b, 13. Radovan Kollár 15,5 b, 14. Peter Kováč 15 b – zranil sa pri štvrtej disciplíne, 15. Viktor Suchý 13 b.

Ďakujeme všetkým partnerom za pomoc a podporu na finálovom kole Slovenského pohára silných mužov. Taktiež gratulujeme aj Braňovi, Majke a Damiánovi Golierovým, ktorí opäť pripravili skvelé preteky.

Slovenská asociácia silných mužov ďakuje aj všetkým partnerom, ktorí napomohli k úspešnej sezóne! Bez Vás by to nešlo tak ľahko! Týmto pretekom sa uzatvorila súťažná sezóna 2017. Záverečná bodka príde tradične v podobe ŠPORTFESTIVALU, ktorý sa uskutoční už 18. 11. 2017 v Trenčíne na výstavisku Expo center! Tešíme sa na Vás!