Arnold Amateur: Pleváková bronzová

|foto: BORIS BÁRDOŠ

V dňoch 3. až 5. marca sa v americkom Columbuse – ako súčasť prestížneho Arnold Sports Festivalu 2016 – po ôsmykrát konali i zápolenia amatérskej divízie IFBB. Na súťažiach Arnold Amateur malo už tradične zastúpenie i Slovensko a Česko.

Z pätice slovenských reprezentantov sa do päťčlenného finále prebojovali Sabína Pleváková (bikini do 163 cm) a Jana Milová (bikini do 170 cm). Pleváková svoju účasť vo finále ako jediná z našincov i premenila na cenný kov, keď získala bronz; Milová skončila 5. V kulturistike skončil Miroslav Škadra (do 70 kg) 9. z 13. štartujúcich a Norbert Zajac (do 80 kg) 7. z 9.

Z českých pretekárov obsadil Marek Hurník 9. priečku z 13. štartujúcich vo finále physique mužov nad 182 cm. Michal Kulštejn (do 180 cm) sa do finále spomedzi 42 štartujúcich neprebojoval.  Martin Dajč (kulturistika do 85 kg) obsadil 12. miesto z 18., Jiří Kováč (klasická kulturistika do 180 cm) 9. z 23., a Jan Toušek (nad 180 cm) 7. miesto zo 14. štartujúcich.

Viac informácii z ARNOLD SPORTS FESTIVALU 2016 nájdete na BLOGU nášho redaktora BORISA BÁRDOŠA.

AC finalistky bikini do 163Finalistky v kategórii bikini do 163 cm.