Anthony Joshua knockoutoval Povetkina

Anthony Joshua víťaztvom nad Alexandrom Povetkinom obhájil svoj titul v superťažkej kategórii. V siedmom kole z dvanástich, poslal Joshua najprv Povetkina k zemi tvrdým direktom presne na bradu z čoho sa síce dokázal na pár momentov jeho súper ako-tak pozvliechať, no už o pár sekúnd bol zápas prerušený, lebo ďalšiu spŕšku tvrdých úderov už nezniesol. Joshua teda zvíťazil technickým KO.

Zápas sledovalo 80 000 fanúšikov v prestížnom londýnskom štadióne Webley. Víťazstvom nad Povetkinom, ktorý bol vyzývateľom naďalej zostáva Joshua šampiónom federácií WBA, IBF, WBO aj IBO.

Nebolo to jednoduché

Anthony Joshua vs. Alexander Povetkin

Anthony Joshua vs. Alexander Povetkin

Tridsaťdeväťročný Povetkin uštedril súperovi niekoľko tvrdých úderov a zo začiatku zápasu to vyzeralo, že má navrch. Po prvom – opatrnom kole nasledovalo aktívnejšie druhé, v ktorých mal navrch práve Povetkin.

V štvrtom kole sa však Joshua dostal do pohody a síce zápas bol vyrovnaný, začínal dominovať. V siedmom kole súpera poslal k zemi z čoho sa Povetkin už poriadne nepozvliechal. Na pár okamihov ešte skúsil vydržať v zápase, no po rýchlych a tvrdých úderoch od Joshuu a zastavení trénerom hlavný rozhodca zápas ukončil technickým KO.

Rešpekt a úcta

Obaja súperi sa už pred zápasom správali k sebe úctivo a slušne. Žiadne „trash talk“ známe z boxu alebo UFC sa nekonalo. Po zápase Joshua uznal Povetkinovu silu a poďakoval svojim tréningom.

Vďaka víťaztvu nad Povetkinom má na svojom konte Joshua už 22 víťazstiev z čoho 21 KO! Povetkin prehral po druhý krát z 36 zápasov a nikdy predtým neprehral KO.