212 Showdown: Flex Lewis obhájil

Z Olympia Weekendu Joe Weidera v Las Vegas píše ĽUDOVÍT MAJOR

James Flex

Rovnako ako vlani obsadil druhé miesto David Henry. Príslušník americkej armády disponuje na svoju relatívne drobnejšiu kostru mimoriadnym množstvom kvalitnej svalovej hmoty, na víťazného Lewisa strácal estetikou postavy.

David Henry

Ako protekciu od rozhodcov možno chápať bronzovú priečku Kevina Englisha, ktorého umiestnenie ohodnotilo veci znalé publikum protestným piskotom. Englishovi nejde uprieť isté kvality (najmä mohutné paže a prsné svalstvo), celkovou koncepciou postavy s podivne tvarovanými kvadricepsami a defektnou prezentáciou chrbta však do tejto konkurencie skrátka nepatrí. Napokon, i jeho triumfy z minulosti boli vždy prijímané so značnou kontroverziou…

Kevina Englisha

Kevin English

Bronzová priečka by tak oveľa viac svedčala tvrdému a na doraz dotiahnutému Eduardovi Correovi, rozhodcovia ho však videli až na 5. mieste…

Štvrtú priečku si vybojoval vaskulárny a nabitý Jose Raymond s dominantným množstvom kvalitnej svalovej hmoty, ale bez estetických kvalít.

Naopak, oku lahodiace línie postavy boli devízami v životnej forme súťažiaceho Samiho Al Haddada, ktorý šiestym miesto uzatvoril finále.

Jose Raymond

Jose Raymond 

Eduardo Correa

Eduardo Correa

Sami Al Haddad 

VÝSLEDKY

Flexonline.

Obsiahle fotogalérie nájdete aj TU, a TU.

Záznamy z udalostí Olympia Weekendu nájdete na tomto odkaze.

Exkluzívnu fotoreportáž z Olympia Weekendu prinesie česko-slovenská edícia mesačníka MUSCLE&FITNESS vo vydaní 11/2013!