PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

V sobotu súboj silákov v Turčianskych Tepliciach!

sasimUž túto sobotu (11. 8.) nás čaká záverečné kolo Slovenského pohára silných mužov. Po Brezne sa siláci presunú do Turčianskych Teplíc. Vyzerá to tak, že tento rok je plný nových miest. Strongman liga, Xfit cup, zavítala premiérovo do Šiah, Dolného Kubína, na Štrbské Pleso, do Brezna a teraz aj do Turčianskych Teplíc.

Strongman Tatry 2018
Spomienka na IV. kolo vo Vysokých Tatrách.


Celé podujatie zastrešuje športový komplex Hangar Center, kde budú mať silní muži pripravené skvelé zázemie. Na čo sa môžete v sobotu, 11. augusta od 14-tej hodiny tešiť?

Najskôr si borci zabehajú s pivnými sudmi, ktoré budú prenášať na určenú vzdialenosť za čo najrýchlejší čas. Ramená a tricepsy preverí dvíhanie 115 kilogramovej klady, chrbát a úchop otestuje mŕtvy ťah s osobným automobilom. Predposledným testom bude dvíhanie betónových gúľ s váhou 130, 150 a 150 kíl na stojan. Tak ako sa Slovenský pohár tento rok začal, tak sa aj pravdepodobne skončí. V Prešove siláci dvíhali ťažkú 100-kilovú jednoručku, ktorá im narobila značné problémy. Uvidíme, koľko síl im zostalo na záver sezóny a sme zvedavý, či v „reparáte“ zvládnu viac opakovaní ako v prvom kole.

Záverečné vyhodnotenie Slovenského pohára pripravuje asociácia ako samostatné podujatie, kde odovzdá certifikát novému profesionálovi. Tým sa podľa všetkého stane Zsolt Zlatner, ktorý pozbieral v prebiehajúcom ročníku najviac bodov.

Pevne veríme, že sa v sobotu, 11. augusta stretneme v hojnom počte na šiestom kole Slovenského pohára silných mužov, Xfit cupu. Od 14-tej hodiny je pre Vás pripravené skvelé silácke predstavenie ale i súťaže pre deti či dospelých. Po podujatí nasleduje music afterparty! Tešíme sa na Vás! Príďte všetci do HANGAR CENTER v Turčianskych Tepliciach!

strongman turcianske