PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Phil Heath o operácii pruhu po Olympii 2017

Sedemnásobný šampión Mr. Olympia Phil Heath podstúpil týždeň po svojom siedmom víťazstve na Mr. Olympia v septembri 2017 operáciu pruhu.

Prietrž brušnej steny, nazývaná aj hernia, ovplyvnila aj jeho formu na Mr. Olympia, kde mu kritici vyčítali príliš vypuklé brušné svaly. Podľa lekárov Philovi cez dieru v brušnej strene vystupovali črevá. Philova brušná stena bola totiž pretrhnutá na dvoch miestach v okolí pupku. Väčšia diera, pozostatok vrodenej vady, na ktorú bol Phil operovaný vo veku dvoch rokov, si vyžiadala operáciu a následnú rekonvalescenciu.  

V rozhovore pre partnerský magazín FLEX Online Phil potvrdil, že jeho príprava a vystúpenie na Mr. Olympia boli negatívne ovplyvnené zranením. "Počas súťaže som nemal úplnú kontrolu nad brušnými svalmi," hovorí Phil "Tri týždne po operácii som nebol schopný ani zodvihnúť a odniesť svoju batožinu. Postupne sa to však zlepšovalo,“ dodal.

Phil surgery


Phil sa z operácie zotavil a chystá sa na ďalšiu obhajobu titulu na Mr. Olympia 2018. ôsmym riumfom by sa v počte víťazstiev vyrovnal Ronniemu ColemanoviLee Haneymu.