PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Peťková a Horná najúspešnejšie v SAFKST

|foto: BORIS BÁRDOŠ

sakfstZa najúspešnejšiu športovkyňu Slovenskej asociácie fitnes kulturistiky a silového trojboja (SAFKST) za rok 2017 vo vetve kulturistika a fitness vyhlásili v sobotu 20. 1. v aule bratislavského Domu športu bodyfitnesku Alžbetu Peťkovú z Levíc. Hoci s fitness začala iba pred štyrmi rokmi, zažila vlani sezónu snov. V silnej medzinárodnej konkurencii v bodyfitness do 158 cm sa stala majsterkou sveta i Európy IFBB.

Cena pre najlepšiu reprezentantku SR za rok 2017 v silovom trojboji vo verzii IPF patrí Ivane Hornej zo Soblahova. Horná na zápoleniach bez podporných dresov (raw) vlani triumfovala na majstrovstvách sveta i Európy. Na kontinentálnom šampionáte pritom v kategórii do 63 kg utvorila päť európskych rekordov, z nich dva ešte stále platia (mŕtvy ťah 215 kg, trojboj 477,5 kg). V ére samostatnej slovenskej štátnosti je Horná historicky prvým a doposiaľ jediným zástupcom SAFKST, ktorý vybojoval titul majstra sveta v silovom trojboj v seniorských kategóriách.

Ďalší ocenení športovci SAFKST za rok 2017 bez určenia poradia sú: Michaela Pavleová (1. na MEJ, MSJ, ME i MS vo fitness, s výnimkou MS žien zakaždým i absolútna víťaza), Kristína Juricová (1. na MEJ, MSJ, ME; 2. na MS vo fitness), Iveta Vaneková (1. na MS masters v bodyfitness),Zuzana Kardošová (1. na MEJ, 2. na MSJ v bikini fitness),Timea Trajteľová (absolútne prvenstvo na MSJ, 2. na MS),Tatiana Ondrušková, Nelli Novodomská,Michal Müllner (všetci majstri sveta vo fitness detí),Andrea Jószayová (1. na MEJ v bodyfitness),Tomáš Smrek (2. na MS v klasickej kulturistike),Anita Kuczmanová (2. na MS masters v bikini fitness)Peter Tatarka (3. na MS v kulturistike),Matúš Priščák (1. na MEJ v silovom trojboji), Monika Gavorníková, Štefan Koľšovský (obaja majstri Európy masters v tlaku na lavičke),Lukáš Škríb (2. na MSJ v tlaku na lavičke),Soňa Fedoročková (3. na MEJ v silovom trojboji),Michaela Botková (2. na ME dorastu v silovom trojboji),Fridrich Matejík (4. na MS v tlaku na lavičke), Róbert Valach (5. na ME v silovom trojboji, 1. v mŕtvom ťahu).

 

Alžbeta Peťková
Alžbeta Peťková


SAFKST 0061

Ivana Horná s prezidentom SAFKST Borisom Mlsnom.


SAFKST 0090
Úspešné mladé fitnesky (zľava): Juricová, Novodomská, Ondrušková, Pavleová.


SAFKST 0084
Kuczmanová, Peťková, Vaneková


SAFKST 0080
Ocenení vo vetve kulturistika a fitness.


SAFKST 0078
Ocenení vo vetve silový trojboj a tlak na lavičke.