PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Ronnie Coleman opäť pod nôž

Osemnásobný víťaz Mr. Olympia Ronnie Coleman podstúpi v piatok 12. januára ďalšiu operáciu chrbta. Problémy mu spôsobuje bedrový kĺb. Poslednú operáciu absolvoval v roku 2016. Lekári mu naprávali stavce v oblasti driekovej chrbtice, ktoré tlačili na miechové nervy. V dôsledku toho Ronnie strácal cit v nohách a istý čas sa pohyboval na vozíku. Podrobil sa aj výmene bedrového kĺbu.

Ronnie pri svojom víťazstve na Mr. Olympia 2003 predviedol na pódiu 134 kg svalovú postavu, čo je stále najviac spomedzi úzkej kulturistickej špičky. Preslávil sa aj svojimi tvrdými tréningami. Ronnie sa držal ťažkých váh a základných cvikov, čo môže byť aj príčinou súčasných zdravotných problémov.

Ani operácie však nezničili Ronnieho tréningovú morálku a nasadenie, o čom svedčí aj toto video. V komentári na Instagrame Ronnie píše, že do tréningu dáva celé srdce, hoci cíti tŕpnutie nervov v dolných končatinách.

 

I have approximately 3 weeks of training left until my 8th and hopefully final back surgery. I’m having 6 screws, nuts, and bolts removed from my spine as a result of my last surgery, a level 4, 5 spinal fusion. I can honestly say this was the most painful surgery ever. I was in the hospital a whole month as a result of this surgery. My next surgery January 12th I’m only scheduled to be in the hospital 3 to 4 days. The Dr has already informed me that I’ll have to take off from Training 6 months so my body can recover. Their going to have to remove my intestines in order to take my spine out. This surgery will be performed from my abdominal region because I have to much scar tissue in my back from previous surgeries. This is one surgery I’m not looking forward to after the pain and suffering from the last one.

Príspevok, ktorý zdieľa Ronnie Coleman (@ronniecoleman8), Dec 23, 2017 at 9:46 PST