PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Michael Jai White oslavuje 50-ku

Michael Jai White MFHerec, režisér a držiteľ majstrovských stupňov v karate Michael Jai White dnes oslavuje 50 rokov (10. 11. 1967).  Michael sa narodil v Brooklyne, vyrastal však v štáte Connecticut. Spolu s kamarátmi, medzi ktorých patril aj neskorší profesionál IFBB Troy Alves, sa začal venovať karate. Michael postupne získal čierny opasok v siedmych štýloch karate. V roku 1995 stvárnil boxera Mikea Tysona vo filme Tyson a ako prvý černoch stvárnil vo filme komiksovú postavu, konkrétne vo filme Spawn (1997)

Ďalej sa objavil v Univerzálnom vojakovi: Návrat (1991) ako protivník Jean-Clauda Van Dammea a účinkoval aj vo videoklipoch. Známy je aj z role nespravodlivo odsúdeného boxera z Neporaziteľný II: Posledný zostáva (2007), kde bol jeho súperom Scott Adkins a rolu učiteľa bojových umení si skúsil v Nikdy to Nevzdávaj II: Beatdown (2011). Michael je povolaním učiteľ.

Ako vyznávač bojových umení mal vždy blízko aj do posilňovne, kde preferuje rozvoj výbušnosti. Začiatkom roka zaraďuje aj ťažšie váhy na vybudovanie hmoty, ktorú potom skvalitňuje. V jeho strave majú dominantné zastúpenie bielkoviny, najmä zo živočíšnych zdrojov.

Vo videu nájdete zostrih Michaelových najlepších biktárskych scén aj s workoutovou vložkou. Zhyby s presúvaním tela od jednej ruky k druhej dajú zabrať. Michael odporúča zhyby naširoko na celkový rozvoj hornej časti tela. Pomáhajú „otvárať“ hrudník, čo sa prejaví v držaní tela. Zhyby naširoko cvičí po 15 opakovaní v kombináciách s benčpresom. Na opasok si pri zhyboch vešia prídavnú záťaž až 52 kg!