PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť

 

MS v kulturistike mužov 2017: Zlato pre Zaukolca

ifbbV španielskom Benidorme sa od 2. do 6. novembra odohrali majstrovstvá sveta IFBB v kulturistike mužov. Predstavili sa súťažiaci v deviatich váhových kategóriách kulturistiky, v klasickej kulturistike, v men´s physique a games klasickej kulturistike s pozmeneným pomerom výška/váha, ktorý vyhovuje ľahším pretekárom. Práve v tejto kategórii sa mimoriadne darilo reprezentantom Slovenska.

Najvýraznejší úspech zaznamenal Michal Zaukolec, ktorý zvíťazil v games klasickej kulturistike nad 175 cm. Striebro pridal Tomáš Smrek v games klasickej kulturistike do 175 cm; Erik Halaška skončil v tej istej kategórii štvrtý. V klasickej kulturistike do 180 cm obsadil Jakub Vilímek 4. priečku. Vo finále sa predstavil aj Martin Žiliak, ktorý obsadil 5. priečku v games klasickej kulturistike nad 175 cm. V kulturistike do 95 kg získal Peter Tatarka bronz.

Z reprezentantov ČR získal Jan Páleníček bronzv games klasickej kulturistike nad 175 cm. Jiří Kočvara pridal striebro v klasickej kulturistike do 175 cm. Lukáš Topinka skončil v tej istej kategórii štvrtý. Patrik Herčzík obsadil vo physique do 179 cm tretie miesto. 

b Michal Zaukolec
Michal Zaukolecb Tomas Smrek
Tomáš Smrekb Peter Tatarka
Peter TatarkaErik Halaska
Erik Halaškab Jakub Vilimek
Jakub Vilímek


b Jan Palenicek
Jan PáleníčekJiri Kocvara
Jiří Kočvarab Lukas Topinka
Lukáš Topinka