PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Športfestival už 18. 11. v Trenčíne na výstavisku!

Blíži sa festival neolympijských športov, ŠPORTFESTIVAL! Tento rok otvorí svoje dvere už 18. novembra na výstavisku Expo center v Trenčíne. Organizátori Michal Čapla, Milan Gabrhel a Pavol Guga aj v tomto roku pripravujú skvelé športové popoludnie s vyvrcholením na slávnostnom gala večere, na ktorom spoznáme desiatku najúspešnejších športovcov v neolympijských športoch.

Sportfestival 17 Oct


Organizátori sú radi, že tradičné decembrové termíny nahrádza lepší a prijateľnejší dátum. Veríme, že cestu na športoviská si nájde oveľa viac fanúšikov ako tomu bolo po minulé roky. A na čo sa môžete na Športfestivale tešiť?

Hlavným ťahúňom festivalu sú, tak ako po minulé roky, silové športy. Práve na Športfestivale sa pred rokmi odohrala vôbec prvá súťaž silných žien na Slovensku. Tento rok nás čaká vyvrcholenie a finále Euroligy najsilnejších žien. Bodovaciu tabuľku vedie Češka Martina Dostálová pred Slovenkami Jankou Vaškovou a Majkou Kubičkovou. Predposledné kolo čaká silné ženy už 4. 11. v Bardejove a finále sa odohrá priamo na festivale.

Okrem siláčok si zmerajú sily aj strongmani v kategóriách do 90 a do 105 kilogramov. Váženie pretekárov bude v deň podujatia v pavilóne 7:00 od 9:00. Pre tých, ktorí majú záujem je pripravená váha aj deň vopred. Poučenie pretekárov bude pred začiatkom prvého podujatia o 10:15, po slávnostnom otvorení Športfestivalu. To je naplánované na sobotu 10:00 v pavilóne 1.

Tešiť sa môžete aj na vianočnú cenu v silovom trojboji, tlak na lavici či tlak na lavici telesne postihnutých športovcov. Medzi najlákavejšie hviezdy silového trojboja patrí Róbert Valach či Fridrich Matejík, ktorí v Trenčíne nebudú chýbať. Súťaže v trojboji a tlaku bude hostiť pavilóne1 na prízemí, hneď pri vstupe do areálu. Tu bude taktiež prebiehať biliard alebo bridž.

Robert Valach
Róbert Valach 


V pavilóne 1 na poschodí pripravuje oddiel Fitness Gabrhel a trénerka Marianka Holbová pohárovú súťaž vo fitness detí. Uvidíte medailistky z vrcholových podujatí a majsterky Európy či sveta v detskom fitness. V pavilóne 1 na poschodí bude pripravený aj stánok Mary Kay kde vás nalíčia profesionálne vizážistky.

Súčasťou Športfestivalu je aj druhé kolo Muay Thai ligy, ktoré pripravuje miestny Victory gym Trenčín. Hlavný organizátor Tomáš Tadlánek so svojim tímom už v minulom roku priniesol perfektné zápasy v muay thai. Druhé kolo SMTA ligy začína o 10:15 v pavilóne 5!

V pavilóne 5 uvidíte taktiež aj world jumping na trampolínach, ktoré vyrába slovenský výrobca a vyvážajú sa do celého sveta! Novinkou podujatia je rope skipping — medzinárodná súťaž v skákaní cez švihadlo.

Okrem podujatí v pavilóne 6 uvidíte šípky a hlavne výstavné stánky firiem Stilmass, Prom-in, Kinesio taping, Allnutrition, Mordex, Muscleking, Victory sport, Victory sports oblečenie. Všetky stánky majú pripravené súťaže pre divákov, skvelé akciové balíčky a mnoho skvelých produktov na ochutnávku!

Protein snickers


V pavilóne 7 uvidíte majstrovstvá Slovenska v taekwondo ITF žiakov, juniorov a aj seniorov! Okrem je  pripravený stánok lukostreľby, horolezecká stena či stánok masérskej akadémie VAJAK.

Firma Forward fitness, ktorá vyrába športové náčinie do fitnesscentier či pre Crossfit, bude mať táto firma pripravený výstavný stánok v pavilóne 7  a okrem toho zabezpečí náčinie pre silné ženy či silných mužov.

Vyvrcholením športovej časti bude 15. ročník podujatia Večer hviezd, na ktorom vystúpi hudobný hosť Kristína. Okrem nej je pripravený bohatý kultúrny program a hlavne vyhodnotenie desiatich športovcov v neolympijských športoch, plus troch najúspešnejších juniorov. Za celoživotné dielo si prevezmú svoje ceny osobnosti športu a kultúry. Celé podujatie bude vysielané naživo na stanici ARENA sport TV. Večer hviezd začína v pavilóne 1 od 19:00!

Kristina Sportfestival


Nezabudnite, festival neolympijských športov, ŠPORTFESTIVAL,  svoje brány otvára 18. novembra od 10-tej hodiny na výstavisku Expo center v Trenčíne. Záštitu nad podujatím prebral predseda TSK Jaroslav Baška a celé podujatie vzniklo s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, Konfederácie športových zväzov a s podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Tu rozhodne nemôžeš chýbať! Viac na oficiálnej stránke www.sportfestival.sk či na udalosti Športfestival na facebooku. Tešíme sa na Vás!

Sportfestival banner Oct